Středa, 30 listopadu, 2022

Jak vybrat správně sprchový kout

Více článků

Dobrá, relaxační sprcha – horká nebo studená – je nesmírně prospěšná nejen pro vaše fyzické, ale také pro vaše duševní zdraví. A výběrem správného sprchového koutu si můžete zajistit příjemný zážitek ze sprchování.

Najděte svou perfektní sprchu

Sprchový kout je důležitým prvkem vaší koupelny. Ve skutečnosti je to opravdu důležité z několika důvodů. Kromě funkčního aspektu musíte věnovat zvláštní pozornost bezpečnosti. Členy své rodiny – zejména malé děti – musíte chránit před tepelným šokem a opařením, protože k nim může velmi snadno dojít. Instalace zařízení proti opaření je samozřejmě spolehlivým řešením proti tomuto nebezpečí.

Co je potřeba zvážit při nákupu sprchy

1. Velikost sprchy

Prvním faktorem, který musíte při nákupu sprchového koutu zvážit, je velikost a uspořádání vaší koupelny. A první rozhodnutí, které budete muset udělat, je, kam půjde sprcha. I malá změna ve vaší stávající instalaci se může ukázat jako drahá a časově náročná. Výběr správné sprchy může být skutečnou výzvou. Než se rozhodnete, který sprchový kout by byl ideální pro vaši koupelnu, pečlivě prozkoumejte další zde uvedené faktory.

2. Rozložení koupelny

Rozměry: Pečlivě změřte prostor, který je k dispozici pro sprchovou jednotku. Vzhledem k tomu, že se sprchy dodávají v různých tvarech a velikostech, musíte určit, zda rozměry odpovídají typu sprchy, kterou chcete zakoupit.

Styl: Koupelna je pravděpodobně nejrušnější místností ve vaší domácnosti, zejména během ranní „špičky“. Ujistěte se, že sprchový kout dokonale zapadne do funkčnosti vaší koupelny. A protože jsou sprchy k dispozici v nekonečné řadě stylů a povrchových úprav, snadno najdete ten, který vyhovuje vašemu vkusu.

3. Tlak vody

Typ tlaku vody ve vaší domácnosti vám usnadňuje rozhodování o typu sprchy, kterou si budete muset koupit. Pokud máte doma například kombinovaný bojler, tlak vody bude určitě vysoký. 

Pokud je ve vaší domácnosti problém s nízkým tlakem vody, pak je elektrická sprcha perfektní volbou pro nízkotlaký systém. Další klíčovou výhodou této sprchy je okamžitá a stálá dostupnost teplé vody. Protože se voda ohřívá pouze v případě potřeby, je tento systém energeticky účinný a nikdy nebudete muset čekat, až se voda ohřeje. 

4. Vyberte správný typ ventilu

Máte dvě možnosti: tlakový vyrovnávací ventil a termostatický sprchový ventil . Tlakový vyrovnávací ventil má jedinou rukojeť, která ovládá jak objem vody, tak teplotu vody. Termostatický ventil má dvě rukojeti. Jedna rukojeť ovládá množství vody a druhá ovládá teplotu vody. 

5. Cena

Rozhodněte se, kolik byste chtěli utratit za sprchu. Když pečlivě zvážíte všechny výše uvedené faktory, lépe pochopíte užitečné funkce, které pro vaši koupelnu potřebujete. 

- Advertisement -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články