Středa, 30 listopadu, 2022

Minimalismus se hodí do každé domácnosti a ušetří vám čas

Více článků

Minimalismus není jen módní trend posledních let. Ani pouhá součást moderního umění nebo bytového designu. Minimalismus je praktická záležitost, která ulehčuje každodenní život, vaši peněženku i hodiny času. Prozradíme vám minimalistických vychytávek, které promění i váš život. Vyzkoušejte je a uvidíte sami.

Malý šatník = hodně muziky

Když máte hromadu různorodého oblečení, jen stěží dokážete rychle zkombinovat padnoucí kousky Jeden nemůžete najít, další už vám roky nesedí a třetí je v prádle. S takovou se často dostáváte do stresu a úplně zbytečně! Vyladěný minimalistický šatník snadno zkombinujete, na své kousky se můžete spolehnout ve dne v noci a máte s nimi méně starostí. V bytě ušetříte také spoustu místa, protože minimalistický šatník pohodlně navěsíte na věšák na oblečení. Ten příjemně doplní interiér a vy máte své oblečení neustále po ruce.

Méně nábytku = snazší stěhování

Sice se nastěhujete každý den, ale když to přijde, pak to stojí za to! Minimalistickou výbavu snadno přestěhujete i dvěma kombíky. Hromada nábytku však stojí neskutečné úsilí rozebrat, přestěhovat, sestavit, uklidit. Neskutečná dřina. Místo nábytku radši vsaďte na menší snadno přenositelné kusy.

Málo věcí = malé úložné prostory

Velkým komodám a do stropu se tyčícím skříním můžete dát sbohem. Díky minimalismu si vystačíte s jedinou estetickou komodou a několik úložnými boxy. Boxy se skvěle stěhují, dobře se ukládají, hezky vypadají, a navíc máte doma neustále pořádek. A když je otevřete, nejspíš se na vás nic nevyvalí. Na rozdíl od skříní.

Minimalismus = snadný úklid

Když vlastníte menší objem věcí, čeká vás snadnější úklid. Žádný stres, žádné ztracené věci, které nemůžete najít. Ve většině svého domova máte volný prostor, který jednoduše setřete. Utírání prachu je rychlejší, protože neustále nezvedáte nějaké dekorace a nepotřebné věci. Co dříve trvalo celý den vám s minimalismem zabere jen pár hodin.

Jak se k minimalismu ve svém domově dopracovat?

Darujte, prodejte nebo recyklujte všechny věci, které nemáte rádi, nepoužíváte je, jsou rozbité nebo nefungují. Díky tomu se zbavte všeho, co váš domov brzdí a zahlcuje. Když se do toho ponoříte, možná budete překvapeni, kolik takových věcí najdete! Mnozí minimalisté tvrdí, že úklid je zbavil až 75 % majetku. Jednoduše jim překážel.

Minimalismus vám přinese víc, než jen hezký vzhled. Usnadní vám život.

- Advertisement -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články