Středa, 30 listopadu, 2022

Výběr správných stěračů pro váš vůz je hračka

Více článků

Možná jste v situaci, kdy tápete, zda byste již neměli koupit nové stěrače. Zároveň si ale říkáte, podle čeho je nejlépe vybrat, aby vydržely déle než pouze jednu zimu a léto. Máte zvolit značkové? Nebo je to zbytečné? Chcete raději zvolit neznačkové, abyste ušetřili? Na několik otázek vám rádi odpovíme, abyste nemuseli složitě a zdlouhavě tápat. 

Nové nyní, nebo potom?

V případě méně kvalitních stěračů, počítejte s tím, že je budete měnit každé jaro. Jednoduše řečeno, zimní období je pro ně zatěžkávací zkouškou. Stejně tak prach a drobné kamínky v jarním či letním období. Pokud vyberete kvalitní stěrače, vydrží vám klidně dvě až tři sezony.

Ovšem pokud se vám stane, že stěrače začnou při sepnutí na okně poskakovat, skřípou, vržou, po setření zůstávají na okně kapky, šmouhy – jednoduše nestírají tak, jak by měly, vyměňte je a na nic nečekejte. A to dříve, než vás zastihne déšť či sníh. Snížená viditelnost přes přední sklo ohrožuje nejen vás, ale i ostatní řidiče na vozovce. Nečekejte na nic a kupte si nové. 

Jak vybrat stěrače

Možná byste nejraději sáhli pouze po stíracích gumách v univerzální velikosti, zastřihli ji a hotovo. Je to ale dobrý nápad? Neustřihnete ji příliš? Budou opravdu vhodné? Pokud si nejste jistí, vyberte si eshop kvalitního prodejce autodoplňků a pomocí filtrování, kam zadáte typ vozu i rok výroby, najdete správné stěrače, které budou kvalitní a budou ideální pro vaše auto. Jedině tak se vám nestane, že koupíte stěrače krátké, nebo naopak dlouhé.  

Jak je to tedy se značkovými či neznačkovými

Pokud jde o rozdíl mezi těmito dvěma druhy, tedy značkovými a neznačkovými, budeme jej hledat mnohdy marně. Co by vás ale mělo u výběru pozastavit, je podezřele nízká cena. Také u značkových si vždy budete jistí délkou a poctivými materiály použitých při výrobě, a to jak u flat stěračů, tak i ramínkových.  

- Advertisement -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články