Středa, 30 listopadu, 2022

Město, ve kterém si specialisté v informatice přijdou na nejlepší pracovní příležitosti

Více článků

Podle nadpisu by si naprostá většina lidí mohla neomylně říct, že ono místo bude zajisté hlavní město Praha. Je pravdou, že je Praha ve všech ohledech velice stabilní a konkurenceschopným pracovním prostředím, ale překvapením může být, že si zde právě informatici na ty nejlepší peníze nepřijdou.

V mnoha oborech informačních technologií jsou totiž průměrné platy i nejvyšší platy lepší v Brně. Brno je v tomto ohledu velice specifické město, které si tak drží dlouhodobý trend.

Není informatik jako informatik

Kdokoliv pracuje v informačních technologiích už moc dobře ví, že je svět informatiky velice rozmanitý. Je proto jasné, že ne všechny nabídky práce Brno budou výhodnější nežli v Praze. Záleží pochopitelně na to, jaký druh informatiky v daný moment chcete probírat.

V Praze je nejlepší prostředí pro vývojáře. Dá se tedy říct, že tady najdou nejlepší podmínky různí programátoři ve většině stabilních jazyků. S tím se pojí také potřeba softwarových inženýrů a analytiků. Vedle toho spousta práce Brno nabízí v rámci automatizace, CNC a všech oborů v rámci moderní výroby.

Jaké platové podmínky se dají očekávat?

Platové podmínky budou velice rozdílné na základě toho, s jakými zkušenostmi jdete do nové práce, ale také podle toho, jak dlouho v práci vydržíte. V rámci informačních technologií pracuje rozdělení na senior a junior pozice, přičemž některé firmy také používají „mezistupně“ v podobě medioru a dalších. Spousta práce v Brně je tak už předem specifikovaná na senior či junior pozice, podle čehož také dostanete výplatu a oprávnění. Většina junior pozic se odráží minimálně třiceti tisíc korun. V případě senior pozic pak není žádnou vzácností, že dokáží společnosti už do startu nabídnout sto tisíc korun

- Advertisement -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články