Středa, 30 listopadu, 2022

Brno – výlety v centru, ale i jeho okolí a ubytování

Více článků

Rozmanité, široká nabídka turistických zajímavostí a možností, druhé největší město České republiky – to je Brno. Nabízí nespočet výletů pro dospělé, ale i rodiny s dětmi. Samotné město má jistě co nabídnout. Ubytujte se zde a navštivte i jiná místa v jeho okolí. Přinášíme vám nejen tipy na ubytování v Brně, ale i tipy na skvělé výlety.

Výlety přímo v Brně

Brno je městem mnoha tváří a nabízí opravdu dechberoucí podívanou na místní památky. Za návštěvu jistě stojí Katedrála sv. Petra a Pavla. Jedná se o dominantu a skvost sahající až do 11. století. Katedrálu je možné vidět v Denisových sadech v samotném centru města Brna.

Kousek od této historické památky stojí hrad Špilberk z první poloviny 13. století, ve kterém zjistíte spoustu cenných informací o historii hradu a města. Další skvostnou podívanou může milovníkům historie nabídnout Kamenná čtvrť neboli kamenná osada v již zaniklém štěrkovém lomu ležící na břehu Svratky. Najdete zde více než sto domků postavených z kamene se sedlovými střechami a malebnými dvorečky.           

Další možností, kde se bude líbit dětem, je Anthropos – muzeum s mamutem v životní velikosti, jeskynními malbami a různými dějinami z dávné doby, zaujmou nejen malé objevitele, ale i jejich rodiče.

Výlety v okolí Brna

Nejen centrum města Brna, ale i jeho okolí nabízí nádherné výlety pro všechny věkové kategorie. Například CHKO Moravský kras, který leží severovýchodně od Brna s plochou 92 km2. Najdete zde krásné přírodní úkazy, jako je propast Macocha, jeskyně a mnoho dalších.

Další nádhernou podívanou nabízí CHKO Pálava s jedinečnými druhy rostlin, ale i Lednicko-valtický areál s barokními zahradami. Zříceniny Sirotčí hrady a Dívčí hrádky.

Jaké zvolit ubytování?

Stejně jako je pestrá nabídka aktivit, je pestrá i nabídka ubytování. Pro lidi, kteří rádi uniknou z víru velkoměsta do přírody, nabízí Hauzi.cz chaty v blízkosti města. Na druhou stranu se lze ubytovat i v penzioně v Brně, a to jak v blízkosti centra, tak i bokem v okolních obcích.

- Advertisement -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články