Středa, 30 listopadu, 2022

Jak vybrat rozkládací pohovku na spaní?

Více článků

Nejen v malém bytě se snažíme ušetřit místo, jak je to jen možné. Klasická postel zabere podstatnou část prostoru, a tak je častou náhradou rozkládací pohovka, případně rozkládací křeslo na spaní. Jak vybrat takový nábytek, který vám vydrží?

Je rozdíl, zda pořizujete rozkládací nábytek na každodenní spaní, nebo jen pohovku či křeslo na příležitostné přespání návštěv. Pokud jde o první případ, rozhodně se vyplatí investovat do kvality a raději několik měsíců šetřit na opravdu masivní pohovku, která vám nezničí záda. Soustředit byste se měli na typ rozkládání, způsob čištění a kvalitu pěny v sedačce.

Na co se soustředit?

U pohovky je vždy důležitá snadná údržba, a to nejen u té rozkládací. Ideální je takový materiál, který se nemusí čistit chemickými prostředky, které mohou při dlouhodobém používání poničit potahy. Velmi praktické jsou i snímatelné potahy, které se dají vyprat a měnit podle potřeby.

Ať už nakupujete na internetu nebo na prodejně, důležitým parametrem by pro vás měla být váha. Dá se předpokládat, že těžší pohovka bude také kvalitnější. Zeptejte se prodejce, jaká pěna je v sedačce či křesle použitá. V případě nábytku na spaní by její hustota neměla klesnout pod 30 kg na metr čtvereční.

Typ rozkládání

Neméně důležitý je způsob rozkládání pohovky. Zejména u každodenního používání oceníte jednoduchost a rychlost. Nejvhodnější typ na spaní je rozklad s celistvou matrací, kdy je matrace skrytá uvnitř sedačky a dá se vytáhnout jediným pohybem. Obvykle leží na odpruženém roštu, který zvládne i větší zatížení.

Naopak nevhodný je tzv. belgický typ rozkladu. Tento typ pohovky má pod sedací částí uložené kovové lehátko s tenčí matrací, která se při pravidelném spaní rychle proleží. Sedačky se sklopnými zády jsou rovněž určené spíš na příležitostné přespání, jelikož z části spíte na nerovné sedací části a rozkládání je o něco komplikovanější.

- Advertisement -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články