Středa, 30 listopadu, 2022

Co si vzít na prázdninový city break, když máte v zavazadle málo místa?

Více článků

City break se v poslední době stal velmi oblíbeným způsobem trávení víkendů. Krátké několikadenní výlety do nejoblíbenějších měst jsou ideální pro ty, kteří mají omezený rozpočet a nemají mnoho volného času. Vyplatí se vědět, co si vzít s sebou na city break, abyste mohli cestovat bezpečně a pohodlně a byli připraveni na případné nepředvídané okolnosti.

Co je city break?

City break je krátký, maximálně několikadenní výlet do většího města na prodloužený víkend. Na tento typ cesty je dobré vzít si s sebou předměty, které se mohou hodit v různých situacích. Musíte však počítat s tím, že cestování s velkým množstvím zavazadel může být nepohodlné – zejména pokud cestujete veřejnou dopravou. Proto je dobré sestavit si minimalistický seznam věcí, které si chcete vzít s sebou, a podle toho se zabalte.

Co si zabalit na city break?

Na víkendový výlet si věci můžete bezpečně sbalit do praktického batohu nebo tašky. Vejde se do nich vše, co potřebujete, aniž byste se museli starat o spoustu zavazadel. Musíte vzít v úvahu, že při návštěvě města s sebou často nosíte zavazadla, zejména pokud musíte změnit hotel.

Batoh je tak pohodlný, že si ho můžete hodit na záda a snadno se s ním pohybovat i na těch nejlidnatějších místech. Přesto je rozhodně méně objemný než příruční taška nebo kufr na kolečkách. Překonávání schodů a těžko přístupných míst však může být obtížné.

Co si vzít na city break?

Je třeba si uvědomit, že při návštěvě jiného města obvykle strávíte hodně času procházkami a návštěvou zajímavých míst. Proto by ve Vašem zavazadle nemělo chybět místo na pohodlnou obuv, ve které můžete pohodlně strávit mnoho hodin. Dámské sandály a další letní obuv jsou ideální pro letní sezónu a jejich široká nabídka je k dispozici na adrese https://wojas.cz/obuv-zeny-lodicky-na-podpatku. Do batohu se vyplatí přihodit i dámské lodičky, které se Vám budou hodit, když půjdete večer do kavárny nebo do klubu. 

Oblečení do batohu na city break byste měli vybírat podle ročního období a povětrnostních podmínek. V dnešní době jsou naštěstí k dispozici velmi podrobné předpovědi počasí na několik dní dopředu, takže si můžete zabalit přesně to oblečení, které budete potřebovat. V létě je dobré zvolit lehká, tenká trička, která nezaberou příliš mnoho místa v zavazadle. Nezapomeňte na tenký svrchní oděv, sluneční brýle a opalovací krém. 

Dámy, které chtějí během city break vypadat elegantně a žensky, si mohou vybrat jemné květinové šaty, které jsou zároveň velmi pohodlné. V příručním zavazadle byste měli mít dostatek místa na základní hygienické a kosmetické potřeby a také na cestovní léky.

- Advertisement -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články