Středa, 30 listopadu, 2022

Spolupracujte s obchodními partnery, na které je spoleh. Jak to zjistit?

Více článků

Podnikatelská aktivita stojí na dobrých obchodních vztazích s dodavateli i odběrateli našich produktů a služeb. Pokud se stane, že spolupráce skřípe, okamžitě se to projeví na ekonomickém výsledku obou subjektů. Jak si pohlídat, zda je firma spolehlivá?

Pohlídejte si hodnocení firem

Firemní zkušenosti napoví o mnohém. Jedná se o sondu do vnitřního prostředí subjektu. Zjistí atmosféru, která ve firmě panuje. Hodnocení firem je ale především nástroj, který používají ostatní subjekty, aby ohodnotili vzájemnou spolupráci. Pokud se tedy stane, že bude mít firma negativní hodnocení od spolupracujících firem, měli byste se mít na pozoru a zjistit si více informací, popřípadě požádat daný subjekt o vysvětlení. Naopak kladné hodnocení od více firem často poukazuje na dobré fungování firmy.

Veřejně dostupné informace

Insolvenční rejstřík je veřejně přístupný seznam. Spravuje jej přímo Ministerstvo spravedlnosti. Do tohoto rejstříku můžete nahlédnout odkudkoliv, stačí mít pouze připojení k internetu. Zde se dozvíte, zda není firma, se kterou se hodláte spojit v obchodním svazku, dokonce v insolvenci. Subjekt si zde vyhledáte podle identifikačního čísla. Samozřejmě ale postačí také plný název firmy. Poté klikněte na potvrzení výběru a když se objeví tvrzení, že počet nalezených dlužníků je nula, nebylo insolvenční řízení zahájeno a firma je v pořádku.

Registr plátců DPH

Další šikovný odkaz, který vám pomůže zjistit, jak na tom váš obchodní partner je. Jako plátci DPH si musíte hlídat, že obchodujete se spolehlivými subjekty. Pokud daný subjekt dluží státu na DPH více než půl milionu korun, nebo se například zapojil do podezřelých obchodů, uvidíte to zdarma přímo v registru plátců DPH. Kdyby se stalo, že byste s tímto subjektem obchodovali a on by neodvedl DPH, za odvod ručíte vy, z pozice odběratele.

Před tím, než navážete novou spolupráci, si firmu dobře prověřte.

- Advertisement -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články