Středa, 30 listopadu, 2022

Francouzští vojáci zajali v Mali vysoce postaveného džihádistu

Více článků

Vzdal se bez boje.
Francouzští vojáci působící v Mali zajali vysoce postaveného džihádistů z organizace Islámský stát Velké Sahary (EIGS). Oznámila to ve středu večer francouzská armáda, z níž prohlášení citovala agentura AFP.

Džihádistický velitel známý pod přezdívkou abú Dardar byl zadržen 11. června v neklidné oblasti, kde Mali hraničí s Nigerem a Burkina Faso. Jde o region, kde dochází k častým útokům islámských militantů.

Hledaný džihádistů byl vypátrán za pomoci vrtulníku. Přestože byl ozbrojený, vzdal se bez boje.

Článek pokračuje pod video reklamou

Volume 0%
Reklama skončí za 20s

Abú Dardar byl zatčen už v roce 2014 a předán malijské úřadům. Na svobodu se dostal loni v říjnu v rámci výměny vězňů, díky níž byla na svobodu propuštěna i francouzsko-švýcarská humanitární pracovnice Sophie Pétroninová a přibližně 200 vězněných džihádistů.

Teroristická skupina Islámský stát Velké Sahary (EIGS) se přihlásila už k několika útokům na francouzských a malijské vojáků.

Francouzské jednotky nasazené v Mali se snaží prioritně vypátrat a dopadnout vůdce militantních skupin, aby oslabily jejich bojeschopnost. Francouzský prezident Emmanuel Macron před časem avizoval, že se toto úsilí ještě zintenzivní.

- Advertisement -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články