Středa, 30 listopadu, 2022

Kadeřník vám zkazil účes – přidejte mu recenzi na internetu říká Aplikant.cz

Více článků

Základním pravidlem je – musíte se bránit před tím, než za službu zaplatíte. Pak se lze dohodnout na nápravě. Nejlépe na bezplatné úpravě, a pokud to není možné, pak na adekvátní slevě z ceny. Když je řeč o placení – předem si nastudujte ceník, abyste pro jistotu byli obeznámeni s výslednou cenou, která se skládá z jednotlivých úkonů.

A co dělat v případě, že zjistíte vady až dodatečně? Týká se to chybné odborné péče  například nerovnoměrný střih nebo nekvalitní práce při prodlužování či zhušťování vlasů, kdy nové prameny mohou odpadávat. Vady takového typu musíte oznámit ihned, jakmile je odhalíte. Pokud se nedají se odstranit, žádejte slevu z ceny. Musíte si ale být jisti, že jste dodrželi všechna doporučení, jak o vlasy pečovat a čemu se vyhnout. Důležité je si vyhledat na kadeřnické služby předem dostupné recenze a hodnocení na internetu.

Náhrada škody

Můžete požadovat finanční kompenzaci i v případě, že vinou kadeřníka došlo ke škodě na vašem majetku nebo zdraví. Může se jednat například o zabarvení oděvu nebo nechtěné stříhnutí do ucha. Pro vyčíslení skutečné škody je nutné, abyste všechno řádně doložili. Pokud by to bylo nutné, pak lze kontaktovat i soudního znalce či lékaře. Doklady mohou být užitečné v případném soudním sporu. Také někdy může po kadeřnickém či kosmetickém zásahu vyskytnout alergická reakce. Dále pak záleží i na tom, zda  příčinou mohly být třeba prošlé či jinak zdravotně závadné materiály či například nedostatek hygieny při práci. Pokud dokážete tento fakt dokázat, pak byste mohli také požadovat náhradu škody.

Někdy se předmětem reklamace mohou stát i vady, za které si jako zákazníci můžete vy sami. Nelze například vyžadovat nápravu, pokud vás kosmetička vyloženě upozornila, že po zákroku nesmíte chodit na sluníčko, vy jste ji neposlechli a nyní máte problémy. Takových příkladů přibývá a proto se dobře vyplatí poslouchat doporučení, která vám kadeřnice či kosmetička dají.

- Advertisement -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články