Středa, 30 listopadu, 2022

Svařovací technika: Invertorové svářečky nabízí univerzální řešení

Více článků

Svařovací technika je široký pojem, výběr nové svářečky není zrovna snadný. Pokud však hledáte univerzální řešení a skvělé možnosti, zaměřte se na invertorové svářečky. Ty nabízí skvělé vlastnosti a využijete je při různých příležitostech.

Široké využití

Svařovací technika s invertorem nabízí to nejlepší. Takzvané invertorové svářečky jsou moderním zařízením, které nabízí skvělou technologii. Invertor je měničem, který využívá princip takzvaného spínaného zdroje. Může tak měnit střídavé napětí ze zásuvky na vysokofrekvenční a následně jej usměrnit. Elektronika uvnitř invertoru tak umožňuje snadnou změnu parametrů. Svařovat tedy můžete metodami MMA a TIG, ovšem i metodami MIG/MAG. Univerzálnost je velkým kladem tohoto typu svářečky.

Praktické funkce

Svářecí technika v podobě invertorové svářečky navíc nabízí spoustu praktických funkcí, které vám usnadní práci. Jedná se například o funkci snadného nahození oblouku, takzvaný hot start. Při práci dále oceníte také ochranu před přivařením elektrody ke svařovanému materiálu či třeba pulzní sváření pro svařování zvláště tenkých plechů. Tato svářečka je skvělou volbou pro začátečníky, využití však najde i mezi profesionály.

Moderní vybavení

Invertorová svářečka díky modernímu zpracování nabízí mnoho výhod. Důležité je zmínit také její malé rozměry a nízkou hmotnost. To je umožněno díky zmenšení transformátoru vzhledem k stoupající frekvenci. Získáte tak produkt s kompaktními rozměry. Svářečku tak můžete vzít v podstatě kamkoliv. Problémem není ani svařování na žebříku. Některé modely jsou vybaveny praktickým popruhem přes rameno, takže vám zařízení nebude nikde překážet a můžete pohodlně pracovat.

Invertorové svářečky jsou špičkovým produktem, který je velmi oblíbený. Nabízí totiž rozmanité funkce a skvělé vlastnosti, které ocení každý.

- Advertisement -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články