Středa, 30 listopadu, 2022

Využijte rozmanité technologie zpracování plechů

Více článků

Zabýváte se výrobou trubek, rour, pracujete se vzduchotechnikou a vším, co k ní patří, nebo potřebujete z plechu přesně vyřezat výrobek pro další použití? S plechy v různých podobách se dá dělat mnohé. Stačí vybrat si to správné zařízení, které vám s výrobou výrobků z plechu hravě pomůže.

Pro kterou technologii se rozhodnete?

Jednou z možností jsou řezací lasery, respektive laserová řezací centra. Laserové řezání je tavná technologie dělení, materiál se lokálně roztaví a odstraní proudem asistenčního plynu. Tato technologie je velmi flexibilní, má téměř neomezené možnosti při řezání tvarů s vysokou přesností i kvalitou řezu. 

Řezací laser neboli laserový paprsek z FIBER pevnolátkového zdroje je na čočku přenesen s vysokou energetickou účinností optický kabelem. Zpracuje i vysoko reflexní materiály, jmenujme např. měď, mosaz nebo speciální ocel, a to efektivně a bezpečně.

Vhod by vám mohl přijít i ohraňovací lis. Při nejběžněji užívaném vzduchovém ohýbání je velikost úhlu ohybu vyrobeným na tomto lisu závislá na hloubce průniku razníku do matrice. Postupným ohýbáním dochází k výrobě požadovaného tvaru profilů. Při kombinaci pozitivních a negativních ohybů je nezbytné otáčet s výrobkem. Co se týče maximální tloušťky ohýbaného materiálu, ta je závislá na pevnosti materiálu, délce ohybu, nástrojích i maximální lisovací síle ohraňovacího lisu.

Vzduchotechnická potrubí a tvářecí stroje

Další užitečnou technologií jsou tvářecí stroje. U vzduchotechnických rour a potrubí je užíván Snaplock, Pittsburgh a stojatý lem. Stroje umí vyrobit vzduchotechnické součásti se všemi třemi druhy lemů a dle potřeby je i zakroužit a uzavřít. Hranatá potrubí se vyrábí na dalších strojích.

Více informací k těmto technologiím, ale i k mnoha dalším, najdete na webových stránkách canmet.eu.

- Advertisement -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články