Středa, 30 listopadu, 2022

Vakcína CureVac má 47-procentní účinnost

Více článků

Evropská Unie loni uzavřela smlouvu na koupi 225 milionů dávek vakcíny.
Německá farmaceutická společnost CureVac oznámila, že její vakcína proti onemocnění COVID-19 má jen 47-procentní účinnost. Vakcína byla otestována na přibližně 40 tisíc dobrovolnících v Evropě a Latinské Americe, u kterých se vyskytlo 13 variant viru. Informovala ve čtvrtek agentura Reuters.

„I když jsme doufali v lepší výsledek při průběžné analýze, uvědomili jsme si, že při takovém bezprecedentním množství variant virů bude velkou výzvou prokázat vysokou účinnost,“ uvedl šéf firmy CureVac Franz-Werner Haas. Dodal, že testy budou ještě pokračovat a „celková účinnost vakcíny se může ještě změnit“.

Zavedení věkových limitů pro používání vakcín Johnson & Johnson a AstraZeneca v souvislosti s velmi vzácnými případy spojovanými s krevními sraženinami podle Reuters zvýšilo šance, že o tuto vakcínu bude v Evropě zájem. Rovněž se očekávalo, že vakcína CureVac pomůže i v zemích s nízkým a středním příjmem, které v rámci globální imunizace zaostávají za bohatšími státy.

Evropská Unie loni v listopadu uzavřela s CureVac smlouvu na koupi 225 milionů dávek vakcín s možností požádat o dodání dalších 180 milionů dávek, jakmile se vakcína ukáže jako bezpečná a účinná proti novému typu koronavirus.

- Advertisement -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články