Středa, 30 listopadu, 2022

Resort financí pomalu finalizuje daňově-odvodovou reformu

Více článků

Detaily z daňově-odvodové reformy chtěl ministr financí Igor Matovič (OĽaNO) představit ještě v druhé polovině května. Resort financí tvrdí, že daňově-odvodová reforma je jedním z hlavních témat, které jím v současnosti hýbou. „Časový posun způsobila příprava novely státního rozpočtu. Od jejího schválení však resort financí opět intenzivně pracuje na propočtech, analýzách a zpracování dat.

Ministerstvo financí očekává, že finální práce proběhnou brzy, „řekl tiskový odbor resortu financí portálu Webnoviny.sk. Dodal, že o termínu představení reformy bude resort „veřejnost a média včas informovat“.

Ve vládní koalici politici o daňově-odvodové reformě nic nevědí. V rukou nemají žádné dokumenty. Známý je jen základní nárys reformy, o níž promluvil ministr Matovič začátkem května. Kdy se reforma dostane na jednání vlády, je sporné.

Klíčová bude politická podpora zbývajících vládních stran. V parlamentu se pravděpodobně neobjeví dříve než na podzim. Půjde o nejvážnější změnu v ekonomickém životě státu a proto nelze vyloučit ani politické konflikty.

Šéf finančního výboru parlamentu Marián Viskupič (SaS) říká, že momentálně nemá o reformě žádné informace. Podobně se vyjádřil i další člen finančního výboru Tomáš Lehotský (Za lidí). Ministr Matovič před časem řekl, že reforma bude pro něj osobně a pro OĽaNO „klíčový moment během existence této koalice“.

- Advertisement -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články