Středa, 30 listopadu, 2022

Psi a indiáni

Více článků

V indiánském folklóru hrají psi obvykle roli věrných pomocníků a přátel lidí, stejně jako ve většině ostatních světových mytologií. Mnoho indiánských lidových příběhů se týká správného zacházení se psy – lidé, kteří jsou ke svým psům laskaví a velkorysí, jsou často odměněni, zatímco lidé, kteří psy týrají, nerespektují nebo dokonce obtěžují, jsou tvrdě potrestáni.

Tyto legendy pravděpodobně odrážejí vysokou úctu, kterou mnoho kmenů psům vzdávalo – psi byli jedinými domestikovanými zvířaty na většině území Severní Ameriky a hráli klíčovou roli jako smečková zvířata, společníci při lovu a strážci tábora.

 Příležitostně jsou psi v indiánských lidových příbězích představováni s negativními vlastnostmi, jako je důvěřivost, snadná rozptýlenost nebo dokonce lstivost, ale obecně většina indiánů považuje psy za symbol přátelství a věrnosti.

Chcete se přečíst více o dalších zajímavých tématech, špercích, módě nebo drahých kamenech? Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst o zajímavých korundech nebo o síře.

- Advertisement -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články