Středa, 30 listopadu, 2022

Revize elektro: Nechte zkontrolovat své elektrospotřebiče odborníky

Více článků

Provozování elektrospotřebičů podléhá normám a zákonu, dle kterého je třeba zajistit bezpečnost a ochranu zdraví pracovníků. Právě k tomu slouží revize elektro. Jestliže tedy provozujete některý z elektrospotřebičů, využijte služeb zkušených profesionálů.

Rozdělení spotřebičů

Revize elektro se provádí v různých rozmezích, zejména dle toho, do jaké skupiny daný elektrospotřebič patří. Rozděleny jsou do pěti skupin A-E. Do skupiny A patří elektrospotřebiče pronajímané dalšímu provozovateli či přímému uživateli. Revize je provedena při vydání elektrospotřebiče do provozu a poté individuálně dle použití. Ve skupině B jsou elektrospotřebiče využívány ve venkovním prostoru, revize probíhá jednou za 3—6 měsíců. Do skupiny C jsou zařazeny vnitřní elektrospotřebiče, revize je nutná každých 6—24 měsíců. U skupiny D i E revize probíhají jednou za rok či dva.

Průběh revize

Revize elektrospotřebičů se skládá z několika důležitých kroků. Nejprve je spotřebič označen identifikačním číslem, přičemž je také založena revizní karta. Poté jsou měřeny hodnoty elektrospotřebiče a zapisují se do revizní karty. Účelem revize je prověřit správnou funkčnost spotřebiče. V závěru pak obdržíte zprávu o všech revidovaných spotřebičích. Společnost nabízí i další služby, mezi které patří například revize elektroinstalace a revize elektrozařízení.

Závěr revize

Jestliže vaše elektrospotřebiče bez problému prošly revizí, pak je můžete bezpečně nadále provozovat. Je však možné, že se objeví drobné závady. V takovém případě vám firma nabídne možnost opravy. Jestliže se jedná o větší závadu, odborník vám poradí, zda je dobré spotřebič opravit, anebo raději zakoupit nový. Podobná pravidla platí také pro revize elektroinstalace a elektrorozvodů, případně revize hromosvodů či komínů.

Vzhledem k tomu, že firma nabízí rozmanité služby, vyřeší revizi všech zařízení, které provozujete. Nemusíte tak složitě řešit vše zvlášť.

- Advertisement -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články