Středa, 30 listopadu, 2022

Přichází nová služba, umožňuje odložit platbu na později

Více článků

Na Slovensko přichází nová platební služba, postavená na metodě „kup teď, zaplať později“ (buy now, pay later), která umožňuje odložit platbu na dobu do 30 dnů. Zatím jsou do ní v rámci pilotního provozu zapojeny první e-shopy.

„Zkušenosti ze světa potvrzují, že tato platební metoda se uchytila ​​a počet klientů roste. Zatímco zpočátku to byla doména pár fintech společností, dnes už je tato služba realitou v mnoha zemích,“ zhodnotil analytik portálu Finanční Hitparáda Martin Švidroň.

Služba přináší možnost vyzkoušet si nákup ještě před zaplacením. Jde o formu půjčky s nulovými úroky a poplatky.

Platební metoda umožní novým klientům odložit nákup v hodnotě do 150 eur a stávajícím zákazníkům do výše 300 eur. Po doručení zboží dostane každý kupující QR kód, který naskenuje a do 30 dnů zboží zaplatí.

„Z pohledu e-commerce obchodníků praxe ze světa ukazuje, že odložené platby pomáhají zvyšovat konverzi prodeje, velikost nákupního košíku a obrat, a to o několik desítek procent,“ uvedl Marek Šupa, šéf společnosti Ahoj, která uvádí platební metodu na slovenský trh.

Tento předpoklad potvrzuje i finanční odborník. Obchodníci podle Švidroňa hlásí, že jim po zavedení této metody výrazně stouply konverze, tedy prodali více zboží a služeb.

„Metoda kup teď, zaplať později si určitě najde svou klientelu i na Slovensku, především při střední a mladší generaci. Klientům ale doporučuji porovnávat především cenu zboží a nenechat se zlákat okamžitým a neuváženým nákupům,“ dodal.

- Advertisement -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články