Hlavička 4

Články

více
MB - VB | 15.3.2012 3:29

Nové Moderní Brno

Nové Moderní Brno

Moderní Brno slaví už 7. výročí, a tak jsme se rozhodli přistoupit k redesignu stránek. Vedle drobných změn grafiky vás čekají především změny některých funkcí. Chceme, aby se Moderní Brno stalo místem, kde se mohou vyjádřit všichni, kdo mají k městu Brnu co říct. Proto přibylo několik nových rubrik.

více
(z pera čtenářů) | 8.12.2011 16:43

Koho už nechce ani peklo?

Tak jsem se na Mikuláše letos mimořádně těšil. Po roce, kdy zlo a zlodějna již zcela veřejně vítězila nad dobrem a spravedlností, jsem si říkal že Mikuláš je poslední institucí, která dobro odmění a zlo potrestá. I když dle mého názoru se Mikuláš nenadře, protože toho dobra, kterého bych si všiml, moc nebylo.

více
MB - VB | 21.10.2011 17:10

Je si starý kmotr rovný, nebo rovnější?

Je si starý kmotr rovný, nebo rovnější?

V brněnské ODS se toho za posledních deset let stalo mnoho a média nás neváhala včas a rozsáhle informovat. O většině funkcionářů jsme se tak dozvěděli leccos pikantního, někdy kupodivu i to, co nebyla pravda. Jen jediný z významných členů brněnské ODS mediální pozornosti tajemnou shodou náhod uniknul.

více
MB - VB | 5.8.2011 1:09

V čem všem má prsty brněnská policejní mafie?

Kauza velkého zatýkání v brněnské policii nabírá na obrátkách a je evidentní, že půjde o víc, než jen o pět policistů. Média uvedla, že celá kauza zasáhne patrně také soudy i brněnské politiky. Bývalý šéf jihomoravské ODS Venclík na to promptně zareagoval. Poslal nám toto prohlášení:

více
MB - VB | 15.7.2011 17:24

Aktuality 15. 7. 2011

Než se vyřeší technické problémy našeho systému, přinášíme vám aktuality alespoň v této podobě:

 

více
MB - VB | 27.10.2010 16:40

Chyťte Tůmovou!

Chyťte Tůmovou!

Brnem otřásá další korupční skandál, tentokrát nikoliv za asistence protikorupční policie, nýbrž za asistence deníku Právo. Dosluhující místostarostka městské části Brno-sever Zdeňka Tůmová byla natočena, jak v autě přebírá jakýsi balík bankovek. Tůmová tvrdí, že to byla půjčka, deník Právo soudí, že šlo asi o nějaký úplatek za stavbu školní střechy.

 

více
MB - VB | 7.6.2010 21:58

Proč padla koalice?

Je po volbách do Poslanecké sněmovny a krajská koalice ČSSD a ODS se rozpadla. Oficiálně jde o neplnění koaličních dohod, nepřítomného hejtmana, který by teď nově měl být přítomen ještě i v Parlamentu... Jaké další důvody mohou být v pozadí? Komu přijde rozpad krajské koalice nejvíc vhod? A vědí to alespoň bezprostřední aktéři celé události?

 

více
Pavel Řehůřek | 27.3.2010 14:40

Gaži versus Venclík versus Vrbík

A máme tu další, v pořadí již sedmou, "aféru Venclík". Její okolnosti jsou notoricky známé a mnohokrát v médiích přetřásané. Momentálním výsledkem kauzy je překvapivé zjištění Městského soudu, že Milan Gaži, opakovaně trestaný majitel boxerského klubu Venclíka asi obvinil právem. Naopak Venclík se asi dopustil křivého svědectví a je třeba podat podnět k jeho trestnímu stíhání. K tomuto závěru došel soudce městského soudu Martin Vrbík, a to na základě fotografií nemovitostí, které mu Gaži předložil jako důkaz, že budovy byly v dobrém stavu.

 

více
MB - VB | 24.3.2010 20:09

J. Dušek: "Na tristním stavu brněnského hlavního nádraží se výrazným způsobem podílí Žaluda"

Moderní Brno? To neznám, kde to leží? Já znám jen to za.... Brno, kde se skoro nic nepodaří prosadit.

Slova jak z mramoru... Za jiné výroky, o poměrech a vazbách na Ministerstvu dopravy a v Českých drahách, o nichž se spekuluje, zda jsou nepravdivé, pravdivé a provokativní, nebo pravdivé a trefné, si však Jaromír Dušek vysloužil silnou mediální kritiku. Moderní Brno ho proto požádalo o rozhovor...

 

více
MB - VB | 6.3.2010 18:18

Homosexuální nepotismus?

"Homosexuál Žaluda drží s homosexuálem Slamečkou, homosexuál Slamečka má vazby na homosexuála Nováka (Gustav Slamečka je ministr dopravy, Jan Novák šéf úřadu vlády ). A na ministerstvu dopravy je těch homosexuálů natahanejch tak dvacet a ve vedení drah tak třicet, a tihle lidé absolutně ovládají České dráhy. To mi věřte. Já tam chci založit spolek čtyřprocentní menšiny heterosexuálů, abychom měli rovné příležitosti," prohlásil odborářský boss Dušek v sobotním rozhovoru pro Lidové noviny.

Copyright 2005-2020 Moderní Brno