Hlavička 4
Jaromír Dušek | 3.4.2012 21:05

I Brno má své Janoušky! Rozhovor s Jaromírem Duškem o prodeji pozemků pod Hlavním nádražím...

Autor: Jaromír Dušek | Fotografie z: jaromirdusek.cz/zivotopis.php

I Brno má své Janoušky!  Rozhovor s Jaromírem Duškem o prodeji pozemků pod Hlavním nádražím...

Jaromír Dušek je předsedou Svazu odborářů služeb a dopravy. Podle některých drzoun a homofob, podle jiných znalec poměrů v Českých drahách i na české politické scéně, který se nebojí nazývat věci pravými jmény. Co říká Jaromír Dušek na hrozící prodej pozemků pod brněnským Hlavním nádražím? Co si myslí o známé brněnské trojici Hos, Konečný a Blažek? Čtěte jeho dopovědi na otázky Moderního Brna.

 

 Co říkáte připravovanému prodeji pozemků brněnského nádraží firmě BNSD,  jež má nepřehlednou strukturu vlastníků a v jejímž vedení je místopředseda  brněnské ODS?

 Zřejmě by bylo dobré nejdříve zmínit, že činnost pana Žaludy v čele Českých drah je činností poskoka, který pro nejen pražskou mafii trvale tuneluje České dráhy. Zadlužil České dráhy na neuvěřitelnou výši téměř 40 miliard korun jen proto, aby se lobisté, kteří ho tam dosadili, mohli z těch miliard radovat. Jsem rozhodně proti prodeji jakýchkoli pozemků ČD jakýmkoli mafiánským skupinám, stejně  jako jsem proti prodeji pozemků Masarykova nádraží v Praze. Všechny tyto obchody pana Žaludy mají jedno společné. Prodeje jsou odsouhlaseny hluboko pod tržní cenu, jsou velmi nevýhodné pro český stát=pro České dráhy, a velmi lukrativní pro kupující.

 

 Říkají Vám něco jména jako Hos, Konečný a Blažek?

 Ano, pocházejí ze stejných struktur jako Janoušek, Háva, Ritig, Hrdlička apod. Miliardy na jejich účtech, jejichž původ nikomu nevysvětlili,  hovoří za vše.

  

Správa železniční dopravní cesty říká, že v současné době s prodejem nemůžeme souhlasit, bude těžké takový nesouhlas překonat?

SŽDC nemá v současné době v čele firmy oprávněnou osobu, která by byla schopna za firmu podepisovat a jménem firmy jednat, každý takový krok současného vedení SŽDC dosazeného panem Bártou a jeho lidmi z VV může být velmi snadno prohlášen za neplatný.

Mnozí lidé říkají, že Bártovi lidé licitují o ceně, za kterou svůj souhlas s Žaludovými kumpány vymění.

 

Je podle Vás strategické, aby se takové pozemky v centru města prodaly?

 Nejen že to není strategické, považuji to za zločin, který se v případě realizace už nedá napravit. Naši předkové velmi moudře přivedli železnou dráhu do center měst a takové prodeje je o  jejich strategickou polohu mohou připravit. Je to výhoda pro všechny občany, kteří železnici užívají, ale i pro ty kteří používají ostatní druhy dopravy, neboť pro ty první bez zácpy zpřístupňuje centrum druhého největšího města v ČR,  a pro ty druhé nezvyšuje zácpy na pozemních komunikacích.

 

 Myslíte si, že je možné aby smlouva o současné pronájmu byla tajná?

 Je pro mě nemyslitelné a nepředstavitelné utajovat obsah smlouvy, který se týká prodeje majetku státu. Přikláním se k názoru celé řady lidí, že až nebudou určité části policie, státních zastupitelství a justice ovládány mafií, skončí výše uvedení aktéři v péči vězeňské služby.

Diskuze


Nový příspěvek

11.1.2015 10:42 danek
Lidi co pořád pláčete vždyť máte to co jste chtěli,přece si nemyslíte že se vám bude někdo svěřovat jak nakradl grošíky.Je pozdě plakat nad rozlitým mlíkem,komanči měli svoje muchy ale byli to břídilové proti dnešním některým "rádoby podnikatelům".Jak krásné je pozlátko ze západu ale obyčejným lidem to přineslo strach o práci někde i mizerně placenou.Neuznával jsem to co bylo dříve ale co se děje dnes!!!!!!Udělejte pořádný zákon aby bylo vše průkazné,když nemáš na peníze a majetek doklad jak jsi jej nabyl,tak máš smůlu a musíš to vrátit státu.
26.11.2014 13:10 Jana
Co se bude dít s bývalým areálem KRAS HAKA BĚLIDLA 1.JE ZDE VELKÝ NEPOŘÁDEK.
9.4.2014 6:56 Petr
A co kmotr vladan krasny kdy se zacnou visetrovat predrazene zakazky ve starem liskovci
9.4.2014 6:51 Petr
A co kmotr vladan krasny kdy se zacnou visetrovat predrazene zakazky ve starem liskovci
15.7.2013 5:16 Nemelhobe
Vymyslet, jak železnici dostat ze středu města, to je fuška.Dycky se říkaqlo "Du na rolu". Tentokrát omezení provozu nám ukáže, co by znamenalo hlavní na dolním. Budou zde jezdit i nákladní vlaky. Dávéte bacha na starýho Vlacha.
17.6.2012 15:26 Kostelník
Velmistr Onderka, alias Koloťuk má své nosiče vody. Ten nepotřebuje konto ve Švajcu, to je moc daleko. Tomuto spolehlivě ohlídá jeho pravá ruka, modrásek Loutocký.
10.4.2012 8:43 Antijanoušek
Primátor k nim patří, jakby né. Spolustraníci o něm vyprávějí, že má ve Švýcarech tzv. Onderkovo konto a jeho nevlastní ségra mu tam vozí bakule.
6.4.2012 10:44 Jiří
A co náš pan primátor?Patří také k těmto mafiánům ?
4.4.2012 14:20 Olda
Konečně se o tom začíná mluvit, alespoň zde. Ne, že bych byl fanoušek pana Duška nebo odborů vůbec, ale souhlasím, že Brno taktéž ovládá mafie těchto a několika dalších pánů okolo. Jména si jistě dohledáte sami, někteří jsou ve vedení ODS, někteří ČSSD a někteří již naštěstí sedí.
Copyright 2005-2020 Moderní Brno