Hlavička 2
Pavel Řehůřek | 27.3.2010 14:40

Gaži versus Venclík versus Vrbík

Autor: Pavel Řehůřek

A máme tu další, v pořadí již sedmou, "aféru Venclík". Její okolnosti jsou notoricky známé a mnohokrát v médiích přetřásané. Momentálním výsledkem kauzy je překvapivé zjištění Městského soudu, že Milan Gaži, opakovaně trestaný majitel boxerského klubu Venclíka asi obvinil právem. Naopak Venclík se asi dopustil křivého svědectví a je třeba podat podnět k jeho trestnímu stíhání. K tomuto závěru došel soudce městského soudu Martin Vrbík, a to na základě fotografií nemovitostí, které mu Gaži předložil jako důkaz, že budovy byly v dobrém stavu.

 

Soudce Vrbík bude patrně zkušeným odborníkem v oblasti oceňování nemovitostí, a proto když mu již 8x soudně trestaný Gaži ukázal vlastnoručně pořízené fotografie, usoudil, že všechny odborné posudky jsou k ničemu, a po právu rozhodl.

Jak je to možné? Brno je malé město a všichni tady znají všechny. A tak soudce Martin Vrbík, který osvobodil recidivistu a prezidenta boxerského klubu Gažiho, je oním stejným soudcem, který v kauze Diag Human poslal na čtyři roky za mříže advokáta Zdeňka Nováčka. A právě předseda brněnské ODS Pavel Blažek, současný Venclíkův vnitrostranický oponent, v profáklé kauze Diag Human zastupoval ministerstvo. Náhoda?

Podezřelá je i souvislost s datem vynesení rozsudku a konáním volebního sněmu na Brnu - Sever, stejně jako zvýšený mediální zájem o celou kauzu a rychlé zprávy v médiích, okořeněné patřičnými titulky. Náhoda? Znalcům brněnských mediálních poměrů zbývá už jen vyčkat, co na to asi řekne zkušená investigativní žurnalistka Ivana Svobodová z MF Dnes, respektive z Týdne.

Diskuze


Nový příspěvek

Copyright 2005-2020 Moderní Brno