Hlavička 2
26.7.2018

Začátek stavby okruhu v Žabovřeské? Hrozí odklad. Kvůli Vodě z Tetčic

Autor: Michal Hrabal | Zdroj: brnenskydenik.cz

Dlouhých kolon a dalších dopravních komplikací v Žabovřeské ulici se řidiči jen tak nezbaví. Stavba městského okruhu, která měla začít, se pravděpodobně odkládá. Spolek Voda z Tetčic totiž napadl vydané stavební povolení. „Povolení a obě stanoviska EIA jsou podle našeho názoru v rozporu se zákonem,“ stojí v odvolání, které spolek adresoval krajskému úřadu.

Na komplikace upozornilo hnutí Brno+. „Vyzýváme vedení města Brna, aby jasně řeklo, jaká je skutečná situace se stavbou velkého městského okruhu Žabovřeská, a kdy můžeme reálně očekávat začátek stavby,“ uvedl předseda hnutí Robert Kotzian.

Jak Brněnský deník Rovnost informoval, dělníci měli začít na přelomu července a srpna. První z etap důležité dopravní stavby, na kterou Brňané čekají léta, potrvá téměř dva roky.

Vedení města ani Ředitelství silnic a dálnic se k odvolání aktivistů ve středu nevyjádřilo. Mluvčí státního podniku Jan Rýdl odkázal redakci na čtvrteční mimořádnou tiskovou konferenci uspořádanou k tématu. „Nechci to komentovat,“ vzkázal ve středu náměstek brněnského primátora pro dopravu Richard Mrázek.

První etapa stavby v Žabovřeské zahrnuje území od vyústění budoucího tramvajového tunelu po Kníničskou radiálu. Její součástí bude i oprava silničního mostu přes Žabovřeskou ulici. První část stavby má stát 350 milionů korun.

Ve druhé etapě dělníci prorazí tunel pro tramvaj, přeloží tramvajovou trať a rozšíří stávající silnici. 

Stejní aktivisté napadli i projekt elektrifikace a zdvoukolejnění trati z Brna do Zastávky u Brna.

Copyright 2005-2019 Moderní Brno