Hlavička 2
20.12.2018

Vjezdy do centra Brna ohlídá dvacítka nových kamer nejspíš od března

Autor: Pavla Hloušková | Zdroj: brnensky.denik.cz

Pod větším dohledem se od března ocitnou řidiči jedoucí do nejužšího centra Brna. Firmu, která dodá kamerový systém pro kontrolu vjezdů do tamních modrých zón, vybrali brněnští radní ve středu.

Dvaadvacet kamer dodá společnost Spel. „Smlouvu podepíšeme snad do konce ledna a na konci března můžeme spustit zkušební provoz systému,“ uvedl náměstek brněnské primátorky Petr Hladík.

Firmu přitom radní vybrali až napodruhé. První výběrové řízení zrušili, podle Hladíka kvůli účasti pouze jedné společnosti a vysoké ceně. „Nyní se přihlásilo sedm zájemců,“ dodal Hladík.

Než kamery firma zprovozní, budou vjezdy do nejužšího centra města hlídat brněnští strážníci stejně jako dosud. „Kontrolu mají na starost čtyři dvoučlenné hlídky. Za neoprávněné vjezdy do centra pokutujeme řidiče od osmého října. Od zavedení rezidentního parkování do tohoto data se bez povolení pokusil vjet do centra každý třetí řidič. Od začátku udělování pokut je to každý dvanáctý,“ zhodnotil mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Copyright 2005-2019 Moderní Brno