Hlavička 2
2.8.2018

Vinen, řekl soud. Bývalému náměstkovi primátora hrozilo 10 let, dostal podmínku

Autor: MB - BH | Zdroj: brnensky.denik.cz

Hrozilo mu až deset let za mřížemi. Nakonec dostal bývalý náměstek brněnského primátora Radomír Jonáš dva roky vězení s podmíněným odkladem na tři roky. Tak ho ve středu Krajský soud v Brně potrestal za porušení povinností při správě cizího majetku. Rozsudek není pravomocný.

Jonáš čelil také obžalobě ze zpronevěry 141 milionů korun u soukromé společnosti, té ho však soud zprostil. „Obžaloba obsahovala nejasnosti,“ zdůvodnil rozhodnutí v tomto bodě předseda senátu Aleš Novotný. Zpochybnil například důvěryhodnost svědků.

Vinu za zpronevěru, která se týkala plateb ve firmě, dříve u soudu bývalý primátorův náměstek odmítl. „Udělal jsem chybu, když jsem je nekontroloval, to uznávám, jinak jsem nevinný,“ řekl.

V případě porušení povinností při správě cizího majetku Jonáš podle obžaloby nezajistil vymáhání pohledávek firmy. Soud vinu uznal. „Trest je na spodní hranici sazby i proto, že Jonáš nebyl dříve trestaný,“ konstatoval soudce Novotný.

Jonáš i státní zástupce si nyní nechali lhůtu na případné odvolání.
Zdroj: https://brnensky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vinen-rekl-soud-byvalemu-namestkovi-primatora-hrozilo-10-let-dostal-podminku-20180801.html


Copyright 2005-2019 Moderní Brno