Hlavička 3
10.10.2018

V horším stavu než čekali. Most u královopolského nádraží v jednom směru zavřeli

Autor: Marek Hadrbolec | Zdroj: brnensky.denik.cz

Již několik let se brněnští řidiči potýkají s omezeními, za které může špatný technický stav mostu ve Sportovní ulici. Most vedoucí nad nádražím v Králově Poli navíc silničáři kvůli opravám v jednom směru kompletně uzavřeli. Omezení potrvá celý měsíc.

Řidičům jedoucím z Brna směrem na Svitavy proto dočasně slouží jeden jízdní pruh v opačném směru. „Maximální povolená rychlost je na mostě dlouhodobě snížena na čtyřicet kilometrů v hodině,“ uvedla mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová.

Silničáři na opravách pracují už od loňského prosince. Práce však nejdou podle plánu. Most byl totiž v horší kondici, než se čekalo. „Opravy se zpožďují, protože jsme odhalili špatný stav nosné konstrukce,“ sdělila Ledvinová.

S dlouhou rekonstrukcí nejsou spokojeni místní. „Když nemusím, tak tudy nejezdím. Na silnici je velký provoz a na mostě jsou hrboly a díry,“ uvedl Josef Herout.

Plynulý provoz se na Sportovní vrátí se začátkem zimy a zůstane až do března, kdy se dělníci pustí do závěrečných prací. Ty potrvají podle současných plánů do července.

Copyright 2005-2019 Moderní Brno