Hlavička 3
3.9.2018

Uzavřeli Gorkého ulici. Opravenou ji otevřou na konci příštího roku

Autor: Ondřej Kaloud | Zdroj: brnensky.denik.cz

Značka zákaz vjezdu od pondělí upozorní řidiče na uzavření Gorkého ulice v Brně. Stavbaři tam budou pracovat na opravách kanalizace a vodovodu. Poté opraví i chodníky a zasadí stromy. Práce podle plánu skončí v prosinci příštího

Obávají se především horšího parkování. „Byl tu člověk z vodáren, který nám přinesl papír o tom, že práce začnou. Dal nám i číslo na stavbyvedoucího. Když budeme chtít vjet, dostaneme od něj povolení. Ale kde budeme parkovat, nevím. Kvůli rozkopané ulici se bojím o zákazníky,“ řekla Alena Zemanová, která v Gorkého ulici pracuje v opravně obuvi.

Podle Zuzany Šrámkové z brněnského magistrátu bude po celou dobu stavby zachovaný přístup k domům. „Nouzový příjezd například pro zásobování, případně pro místní bude možný po dohodě se zhotovitelem, firmou Imos. Podmínkou je uvedení kontaktního telefonu, na kterém bude k zastižení řidič. Pro případ, že bude auto překážet stavbě,“ uvedla Šrámková.

Uzavírka
• Od pondělí začnou pracovat na nové kanalizaci a vodovodu v úseku ulic Čápkova a Úvoz.
• Od října se dělníci přesunou do úseku mezi ulicemi Veveří a Arne Nováka.
• Opraví také chodníky a zasadí stromy.


Práce na obnově vodovodu a kanalizace zahájí v úseku ulic Úvoz a Čápkova. „Pracovat budou v koordinaci s teplárnami, které opravy ukončí v říjnu. Poté vodárny navážou s opravou v úseku Veveří a Arne Nováka. Podobu uzavírek a dopravních omezení upřesníme podle postupu prací,“ dodala Šrámková.

Poté dělníci opraví třeba chodníky a silnici. „Unikátní bude vysázení velkých stromů, i když tam není moc místa. Budou mít podzemní systém, který jim umožní pod dlážděným povrchem dobře dýchat a růst,“ řekla místostarostka Brna-středu Jasna Flamiková.

Za opravy představitelé města zaplatí víc než devadesát milionů korun.

Copyright 2005-2019 Moderní Brno