Hlavička 2
4.4.2018

Tři projekty za čtyřicet milionů. Lidé díky nim budou bydlet i pracovat

Autor: Pavla Hloušková | Zdroj: brnenskydenik.cz

Podpora bydlení, prevence pádu do dluhové pasti a zaměstnávání v městkých firmách. Tři sociální projekty, které před časem schválili brněnští radní, získaly podporu z Evropské unie čtyřicet milionů korun.

Na začátku roku odstartoval projekt na podporu zaměstnanosti znevýhodněných lidí. „Cílem je opětovně zapojit dlouhodobě nezaměstnané do pracovního trhu,“ řekl náměstek primátora Matěj Hollan.

Jako první se do projektu s tréninkovými místy zapojila Knihovna Jiřího Mahena. „Po skončení praxe by u nás mohli tito lidé zůstat, pokud by se uvolnilo nějaké místo a kandidát by byl vhodný,“ uvedla mluvčí knihovny Jana Kuncová. Projekt má stát přes dvanáct milionů korun, město zaplatí 607 tisíc.

Od února v Brně funguje projekt proti ztrátě bydlení. „Funkční systém prevence ztráty bydlení tady zatím existuje jen omezeně,“ řekl brněnský zastupitel pro sociální začleňování Martin Freund.

Projekt pomůže lidem, kteří dluží na nájmu v městských bytech. Spolupracují s nimi dluhoví poradci třeba v Brně-středu, Brně-severu či Židenicích. Projekt bude stát přes patnáct milionů, město zaplatí 780 tisíc.

K podpoře bydlení slouží i projekt nabízející sociální poradenství terénních pracovníků a program zabydlování. „Zahrnuje několik fází od přechodu z bytové nouze do standardního bydlení až po stabilizaci nájemníka v bydlení,“ přiblížil Hollan.

Na projekt za víc než deset milionů doplatí město pět set tisíc.

Copyright 2005-2019 Moderní Brno