Hlavička 3
6.3.2019

Studenti v nouzi? Pomůže Masarykova univerzita

Autor: Marek Hadrbolec | Zdroj: brnensky.denik.cz

Desítky tisíc korun teď mohou získat studenti brněnské Masarykovy univerzity, dostanou-li se do těžké životní situace, nebo pokud dobrovolně pomáhají druhým. Šanci na podporu jim dávají dva nové stipendijní programy, které škola spustila.

Stipendium až čtyřicet tisíc korun nyní dostanou studenti, kteří o nároku na něj univerzitu přesvědčí svým dobrovolnickým projektem. Buď před tím, než se do něj pustí, nebo zpětně. „Programem chceme podpořit ty studenty, kteří se jako dobrovolníci zapojují do humanitárních nebo celospolečensky významných aktivit,“ vysvětlil za Masarykovu univerzitu David Povolný.

Podobnou finanční pomoc by uvítala například Klára Labská. „Dlouhodobě pomáhám v humanitárních organizacích a ráda bych na čas odjela pracovat do ciziny, stipendium by mi určitě pomohlo,“ svěřila se studentka.

Stipendiem ve výši maximálně dvacet tisíc korun univerzita nově pomůže studentům, kteří se ocitnou ve vážné životní situaci. „Pokud rodinu postihla nějaká nezaviněná tragédie, například požár, může o stipendium zažádat,“ uvedla administrátorka studijního oddělení univerzity Karolína Ivánková.

Copyright 2005-2020 Moderní Brno