Hlavička 4
5.12.2018

Student Hub vzájemně propojí vysokoškoláky. Pomoci má i s nabídkami práce

Autor: Růžena Machálková | Zdroj: brnensky.denik.cz

Propojit vysokoškoláky z různých univerzit a poskytnout jim čtyřiadvacet hodin denně zázemí pro tvorbu společných projektů. S podobnou myšlenkou přišel v říjnu spolek Student Hub, který spustila skupina studentů v čele s Johanou Bojanovskou.

S myšlenkou jako první přišel před dvěma lety student a tehdejší kandidát na krále Majálesu Tomáš Růžička. „Fungovalo to jako neformální studentská platforma. My jsme myšlenku upravili a použili ji jako královský projekt na letošním Majálesu,“ vysvětlila Bojanovská.

Student Hub podle ní tkví ve třech složkách. „První je vzdělávací, pořádáme různé přednášky a workshopy. Největší úspěch měla přednáška zakladatelů Baru, který neexistuje. Přišlo na 150 lidí,“ uvedla. Do konce roku chtějí tvůrci projektu pořádat jednu přednášku týdně.V budoucnu chtějí také rozjet i druhou složku, a to poskytnout zázemí studentům pracujícím na společných projektech. „Chceme nabízet vlastní prostory, které by fungovaly čtyřiadvacet hodin denně a kde by se vysokoškoláci mohli scházet. Každá z univerzit je zaměřená na jinou sféru, zázemí dokáže tyto lidi spojit, aby mohli pracovat na nápadech s větším dopadem,“ upřesnila studentka.


O novém zázemí nyní studenti jednají s Tržnicí Brno. „Ve čtvrtém patře hledají dlouhodobého nájemníka, takže bychom toho rádi využili,“ doplňuje studentka.

Poslední složkou Student Hubu bude propojení vysokoškoláků s brněnskými zaměstnavateli. Mohou jim tak nabízet různé stáže nebo si hledat budoucí zaměstnance.

Kromě práce na Student Hubu dvaadvacetiletá Bojanovská pracuje i na řadě dalších projektů. „Jsem prezidentkou spolku na Masarykově univerzitě Munie. Od příštího roku plánuji další projekt, který se bude týkat první pomoci. Týdně těmito aktivitami strávím okolo třiceti hodin,“ uzavírá.

Copyright 2005-2019 Moderní Brno