Hlavička 4
6.4.2018

Šifry mají přiblížit chystané stavby. Jen volební kampaň, kritizuje hru opozice

Autor: Pavla Hloušková | Zdroj: brnenskydenik.cz

Projít se po městě a pomocí šifer poznávat takzvané strategické projekty města. Tak vypadá nová informační kampaň, která má dlouho chystané stavby přiblížit lidem. Opozice ji však kritizuje.

Kampaň pro Brňany město spustí v noci z pátku na sobotu, „Příprava staveb, kterých se týká, trvá roky. Do doby, než se přestřihne páska, pro Brňáky jako by nebyly. Nová kampaň je postavená na šifrovacích hrách, které hráče vybranými projekty provedou,“ vysvětlil brněnský primátor Petr Vokřál.

Hru, kterou ve středu brněnští radní představili, však městský zastupitel za opoziční občanskou demokracii Robert Kerndl považuje za začátek předvolební kampaně. „Nechápu, na co šifrovací hru pro lidi potřebujeme. Trochu to vypadá, že začala předvolební kampaň. Lidé se mají informovat jinak,“ řekl.

S formou kampaně nesouhlasí ani zastupitel za opoziční sociální demokracii Oliver Pospíšil. „Uniká mi její účel a připomíná mi snahu zkusit tichou volební kampaň za peníze města,“ uvedl.

Kampaň bude rozdělená do jarní a podzimní části. Každá z nich lidem představí čtyři projekt. První z nich se zaměřuje na projekt Tramvaje Plotní. „Další budeme postupně odkrývat ve zhruba čtrnáctidenních intervalech,“ dodal primátor.

Šifrovací hru stejně jako celou kampaň navrhla agentura Media Age. „Hru spojenou s projektem Tramvaje Plotní jsme nazvali Šoférův gordický uzel. Hráči při ní projdou čtyři stanoviště, na nichž budou luštit hádanky, které je vždy posunou dál,“ přiblížil generální ředitel společnosti David Blažek.

Lidé budou šifry luštit ve dvou až pětičlenných týmech. Do finálové hry, která na konci června uzavře jarní část kampaně, postoupí nejlepší z nich. „Na vítězný tým čeká jako odměna nevšední zážitek,“ řekl Vokřál.


Jaké další projekty se v obou částech kampaně lidem představí, primátor odmítl přiblížit. Ke strategickým projektům města patří také třeba tramvajová trať do univerzitního kampusu, Janáčkovo kulturní centrum či Fotbalový stadion za Lužánkami.


Copyright 2005-2019 Moderní Brno