Hlavička 2
11.4.2017

Proti vyhazovu bojují nájemníci divadlem. Předvedli, jak vypadají spory

Autor: Markéta Chumchalová | Zdroj: brnensky.denik.cz

Uměním na spory kvůli bydlení v pondělí poukázali nájemníci ubytovny Markéty Kuncové naproti židenickým kasárnám v Brně. Dvě stě lidí, kterým hrozí vyhození na ulici, podpořili členové sdružení Chceme bydlet. Hráli venkovní divadelní představení.

Herci při divadle živými sochami ztvárnili problémy, které řeší tamní obyvatelé i jejich běžné dny. „Chceme ukázat lidem, jak místní žijí, co se zde dělo a také je stmelit," popsal za sdružení Jan Milota.

Zatímco děti divadelníky vyzývaly, aby zahráli scénu o koupání v bazéně, dospělí si přáli předvést, jak jsou jejich sousedé donucení vystěhovat se. Jedna z obyvatelek při divadle vybírala také příspěvek na ubytovnu.

Poslední spory podle Miloty začaly předminulý týden v pondělí, kdy majitel domu vypnul devíti nájemníkům elektriku. „Tvrdil, že je porucha. Kolem půl jedenácté večer ho však policie donutila ji zapnout a prošetřit, jestli je tam nějaká závada. V pěti bytech se neprokázala, proto se jeho jednání prošetřuje jako trestný čin - útisk a bránění v užívání bytu," přiblížil Milota.

Copyright 2005-2018 Moderní Brno