Hlavička 2
27.4.2018

Práce na Kolišti jsou v měsíčním předstihu. V létě začne další část oprav

Autor: Pavla Hloušková | Zdroj: brnenskydenik.cz

Víc než pět metrů pod brněnským Kolištěm, pod projíždějícími auty, tramvajemi a semafory, pracuje každý den několik dělníků na výměně kanalizace, vodovodu a plynovodu. Dopravní omezení mezi křižovatkami s ulicí Milady Horákové a Lidickou mají trvat až do léta.

 

Podle náměstka primátora Richarda Mrázka je ale možné, že skončí dříve. Dělníci jsou už teď ve zhruba měsíčním předstihu. „Zhotovitel už má hotový plynovod, takže věřím, že termín dokončení zkrátí. Na stavbě se může stát ledacos, ale doufám, že zkrácení bude v řádu týdnů,“ uvedl ve čtvrtek Mrázek.

V současné situaci mají dělníci hotovou většinu prací na kanalizaci. „Máme vyrubáno asi osmdesát procent kanalizace,“ řekl stavbyvedoucí Jiří Halasa.

V létě naváže druhá etapa oprav Koliště v úseku od křižovatky ulice s Miladou Horákové až po Rooseveltovu, kdy dělníci vymění trakční vedení, opraví kolejiště a přestaví tamní zastávku hromadné dopravy na bezbariérovou. „Provoz v ulici zůstane podobný jako nyní, vždy bude jeden pruh v každém směru průjezdný,“ dodal Mrázek.

Copyright 2005-2019 Moderní Brno