Hlavička 4
6.10.2017

Pasáž Jalta ožije designem. Lidé si koupí originální výrobky mladých tvůrců

Autor: Růžena Machálková | Zdroj: brnenskydenik.cz

Po dlouhé době se lidé opět mohou podívat do pasáže Jalta na brněnském Dominikánském náměstí. Od čtvrtka do neděle totiž pasáž ožije designem. Uskuteční se v ní druhý ročník Brno Design Days, festivalu designu naplněném přednáškami a workshopy. Milovníci originálních věcí při něm najdou i výrobky mladých českých a zahraničních tvůrců.

Tématem letošního ročníku je Neviděný design. „Cílem festivalu Brno Design Days je zvyšovat povědomí o designu a měnit jeho vnímání u širší veřejnosti. Na festivalu chtějí pořadatelé ukázat, jaký je jeho přínos pro náš každodenní život a pro podnikání," zmínila mluvčí brněnského Turistického informačního centra Gabriela Peringerová.

Na festivalových přednáškách vystoupí známí čeští designéři. „Jména jako Lisa Fleck, Jan Řezáč, Martin Hrdina, David Karásek či Anna Marešová nikoho nenechají na pochybách, že se slova ujmou ti nejpovolanější,“ pozvala za pořadatele Alexandra Georgescu. Přednášky a workshopy jsou hlavní náplní festivalu a budou se konat každý den.

Akce je zpoplatněná, jednodenní vstupenka stojí 250 korun. Ceny workshopů se pohybují od 150 do 1400 korun.

Copyright 2005-2018 Moderní Brno