Hlavička 4
23.5.2018

Parkování v Údolní ulici a okolí? Místa jsou, město je nevyužívá, tvrdí kritici

Autor: Anna Tišnovská | Zdroj: brnenskydenik.cz

Brno – Plochy k parkování v kritické oblasti kolem Údolní ulice jsou, ale město je nevyužívá, zaznívá kritika opozice po zahájení velké rekonstrukce Údolní ulice a zároveň výměny horkovodů.

Podle občanskodemokratické krajské zastupitelky Markéty Vaňkové bylo město na rekonstrukci nepřipravené. „Je nutné upozornit obyvatele domů včas, tedy minimálně měsíc předem. Mnozí by si i domluvili náhradní stání,“ sdělila.

Město by podle ní mohlo využít městský a krajský pozemek se zhruba stovkou míst naproti Obilnímu trhu. „Mohu potvrdit, že se zástupci brněnského magistrátu o jeho dalším využití jednáme,“ uvedla mluvčí jihomoravského krajského úřadu Monika Brindzáková.

Problém už řešili i představitelé Brna-středu. „Domluvili jsme užívání míst před sídlem ombudsmanky v noci. Teplárny umožnily na úsecích, které ještě neopravují a které už jsou hotové, že na nich mohou rezidenti s povolením parkovat. Ti se díky tomu ozývají, že se jim parkuje teď lépe,“ řekla místostarostka Brna-středu Jasna Flamiková.

Dodala, že městská část jedná s městem i o prodloužení doby bezplatného stání na parkovišti ve Veveří ulici.Copyright 2005-2019 Moderní Brno