Hlavička 2
28.12.2017

Opravy D1 v ohrožení. Proti stavebnímu povolení se postavily Děti země

Autor: Petr Uhlíř | Zdroj: brnensky.denik.cz

Na modernizaci úseku dálnice D1 mezi Devíti kříži a Ostrovačicemi na Brněnsku si možná řidiči počkají až o rok déle. Proti vydání stavebního povolení pro zmíněný úsek podali ekologičtí aktivisté z hnutí Děti země tento měsíc takzvané rozklady

Členové hnutí mají připomínky mimo jiné k výsadbě rostlin u dálnice. „V rozkladech žádáme, aby silničáři v úseku dálnice sázeli jen původní druhy rostlin,“ sdělil předseda Dětí země Miroslav Patrik.

Hnutí vadí také způsob stavby plánovaných protihlukových stěn. „Chceme, aby stěny byly z materiálu, který ptáci dobře uvidí. Také požadujeme, aby je silničáři osázeli popínavými rostlinami,“ zmínil.

Krok členů hnutí vadí představitelům Ředitelství silnic a dálnic. „Rozklady mohou zdržet celou modernizaci dálnice o další rok. Přitom jsme plánovali opravy dokončit v roce 2020. Snažíme se se zástupci hnutí jednat. Moc se nám to ale nedaří,“ sdělil mluvčí Jan Rýdl.

Konání Dětí země podle něj nemá příliš mnoho společného s opravdovou péčí o životní prostředí. „Připomínky a žaloby podávají jeho členové už jen z principu. Vidíme to na jejich požadavcích. Napadají mnoho dalších staveb, aniž by je znali,“ dodal Rýdl.

Copyright 2005-2020 Moderní Brno