Hlavička 4
4.10.2017

Obchody zavřené kvůli EET na jižní Moravě znovu otevřely

Autor: Markéta Dušková | Zdroj: brno.idnes.cz

Prodejny knih a papírnictví ve Slavkově u Brna a Vyškově mohly minulý týden znovu přivítat nakupující. Finanční správa obchody stejné majitelky před začátkem školního roku zavřela kvůli tomu, že od března neevidovala tržby elektronicky podle zákona.

Podnikatelka Helena Hlásenská to vysvětlovala tím, že jí nový systémnedodala IT firma, se kterou dlouhodobě spolupracovala. Program už má od jiné firmy. Pomohl k tomu článek v MF DNES.

„Dobří lidé ještě existují. Ozval se nám sám od sebe jeden pán, že si přečetl článek o tom, jak nás naše stávající firma vyšplouchla. Doporučil nám známého, který pracuje s programem, jaký bychom potřebovali,“ pochvaluje si Hlásenská.

„Ten minulý čtvrtek přijel, všechno hned na místě udělal a namontoval a minulý pátek jsme poprvé s programem úplně bez problémů pracovali. Prodavačky ani nepoznaly rozdíl, je to prakticky stejný systém, jako jsme měli předtím,“ dodává.

Znovuotevření potvrdil mluvčí jihomoravského finančního úřadu David Stančík. „V kraji tak nyní není žádná provozovna úředně uzavřená kvůli EET,“ potvrdil.

Copyright 2005-2018 Moderní Brno