Hlavička 3
27.9.2018

O miliony korun z akcií Veletrhů Brno se nikdo nehlásí

Autor: Zuzana Brandová | Zdroj: brno.idnes.cz

Kdo si kdysi koupil akcie brněnských veletrhů, může mít naději, za ně na magistrátu jihomoravské metropole dostane tisíce korun. Bývalí akcionáři se totiž zatím nepřihlásili k dvanácti milionům korun. Nevyplacené zůstávají i desetitisícové částky.

Městovyplatí akcie celkem za 40 milionů, téměř 1 300 podílníků se ale dosud nepodařilo kontaktovat. Tříletá lhůta uplyne v lednu 2020. 

„Je možné, že někteří na výzvy nereagují, protože se domnívají, že drží pouze malé množství akcií v nízkých hodnotách. Po přeměně původní společnostiBVV na dnešní Veletrhy Brno však došlo k přepočtu podílů a nevyplaceny tak zůstávají i desetitisícové částky,“ upozornil primátor Petr Vokřál (ANO).

Brno se stalo majoritním vlastníkem veletrhůpřed třemi lety. Od Messe Düsseldorf získalo 61 procent akcií, které přidalo ke svým původním 34 procentům. Zaplatilo za ně 225 milionů korun. 

Němci se rozhodli k prodejipodle Stempfleho kvůli tomu, že pro ně bylo náročné spravovat z Düsseldorfu velký a navíc částečně památkově chráněný areál. „Brno jej bude lépe obhospodařovat. My se chceme více angažovat v rozvojových zemích, jako je Indie, Čína či Jižní Amerika,“ vysvětlil někdejší předseda představenstva Veletrhů Brno Helmut Winkler.

Copyright 2005-2019 Moderní Brno