Hlavička 2
18.7.2018

Nový vstup do zoo: místní se bojí hluku, návštěvníkům se líbí

Autor: Ondřej Kaloud | Zdroj: brnenskydenik.cz

Ondrova ulice je o víkendech přetížená a nové parkoviště situaci ještě zhorší, bojí se někteří lidé z brněnských Kníniček. Od začátku července tam totiž zaměstnanci zoo otevřeli nový sezonní vstup. „Výjezd z parkoviště do frekventované silnice je problematický. Začnou se tvořit kolony a v ulici bude hlučněji,“ řekl na místě redaktorovi muž, který nechtěl zveřejnit své jméno.

Novinka se nelíbí ani kníničskému starostovi Martinu Žákovi. „Místní podali stížnost na inspekci životního prostředí, protože parkoviště tam stojí pravděpodobně nelegálně. Unikají tam i provozní kapaliny z aut. Navíc pokladnu umístili bez stavebního povolení,“ uvedl Žák. Ředitel inspekce Tomáš Augustin Brněnskému deníku Rovnost přijetí podnětu od obyvatel potvrdil.

Starosta proto minulý týden požádal představitele zoo o vysvětlení. V úterý se s ředitelem zahrady Martinem Hovorkou i sejde.
Podle šéfa zoo nové parkoviště nikoho neruší. „Spíš Kníničkám ulehčí. Žádost starosty jsem předal právníkům. Musíme zjistit, zda jsme neporušili vyhlášku nebo něco nepřehlédli,“ vzkázal Hovorka. Představitelé zoo odpověď zveřejní tento týden na svém webu.

Nové parkoviště a vstup si pochvalují návštěvníci. „Líbí se mi. V zoo jsem poprvé a jinak bych nevěděl, kde zaparkovat,“ uvedl třeba Pavel Pumprla.

Také některým místním parkoviště nevadí. „Je to nejschůdnější řešení, protože dřív všechna auta parkovala u nás v městské části. Plocha je navíc zarostlá stromy. Od sousedů jsem také neslyšela o nějakých problémech,“ řekla Alena Tullová, která v městské části bydlí a nedaleko parkoviště má cukrárnu.

Problémy s parkováním mají návštěvníci zoo dlouhodobě. Představitelé města proto chtějí vybudovat nové parkoviště pro dvě stě aut v komínské ulici Palcary. Dělníci měli začít stavět už na jaře. Práce se však zpozdí. „Představitelé hygieny nás požádali o dokončení hlukové studie. Pak už nic nebude bránit zahájení stavby,“ ujistil náměstek primátora Richard Mrázek.

Copyright 2005-2019 Moderní Brno