Hlavička 3
22.2.2019

Nový stadion pro brněnskou Kometu vyroste na výstavišti za pavilonem Z

Autor: Markéta Lankašová | Zdroj: brno.idnes.cz

Na místě velodromu se nakonec nový hokejový stánek pro Kometu stavět nebude. Radní rozhodli, že ho posunou o několik set metrů dále na volnou plochu v západní části brněnského výstaviště za kruhovým pavilonem Z.

Speciální řídicí výbor, v němž zasedá primátorka Markéta Vaňková(ODS), její náměstci a radní pro dopravu a pro sport, zvažoval jak lokalitu velodromu, tak plochu za „zetkem“ a nakonec se rozhodl pro druhou variantu.

„Výstaviště je situováno poblíž centra města, má dobrou dopravní obslužnost a prostor nám dovolí řešit i problematiku parkování v daném území. Můžeme tu také začít dříve stavět,“ zdůvodnila upřednostnění výstaviště primátorka Vaňková.

Velodrom je však hned v sousedství výstaviště, není tedy o moc dál než nově zvolené místo. Podle prvního náměstka Petra Hladíka(KDU-ČSL) pro halu v této lokalitě nicméně hraje roli i časové hledisko.

„Pokud bychom halu stavěli na velodromu, kluby by neměly asi rok kde trénovat, došlo by k překryvu mezi vystavěním nového a uzavřením starého sportoviště,“ řekl.

Stávající velodrom zatím budou i nadále využívat cyklistické kluby. „Rozhodně neopouštíme záměr vystavět nový velodrom na ulici Hněvkovského. Ten stávající nevyhovuje sportovním trendům,“ podotkl náměstek.

Výstavbu haly přímo v areálu výstaviště, která bude sloužit nejen ke sportovním, ale i kulturním a společenským akcím, kvituje i ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš. „Považujeme to za důležitý strategický krok pro další rozvoj areálu a využití infrastruktury výstaviště. Spojení výstaviště a multifunkční sportovní haly je obvyklým řešením,“ uvedl.

„Budeme dělat všechno proto, aby do hokejového mistrovství, které bude Česká republika hostit v roce 2024, bylo hotovo,“ prohlásila Vaňková.Podle Vaňkové se řídicí výbor znovu sejde nejpozději do několika týdnů a začne řešit projektování haly a její zaplacení. Kdy přesně se ale začne stavět, zatím nedokázala určit.

Ještě před několika lety se však mluvilo o tom, že hala pro Kometu vyroste za Lužánkami, kde brněnský klub v minulosti hrával, než se přestěhoval na současný stadion. Výstavbu v tamním místě sama Kometa propagovala.

Nakonec ale loni po obhajobě extraligového titulubrněnskou Kometou minulé vedení Brna od Lužánek opustilo, protože tam dosud nemá dořešené majetkoprávní vztahy s podnikatelem Liborem Procházkou, který tam vlastní nemovitosti.

Copyright 2005-2020 Moderní Brno