Hlavička 4
6.11.2017

Nové polyfunkční centrum nabídne 72 bytů. Dominovat mu bude šestnáctipatrová věž

Autor: Jiří Král | Zdroj: brnensky.denik.cz

Dvaasedmdesát nových bytů, 279 parkovacích míst i desítky obchodů a kanceláří přinese do Králova Pole stavba nového polyfunkčního centra. Budova za téměř půl miliardy korun vznikne mezi arboretem Mendelovy univerzity a třídou Generála Píky. „Chceme začít stavět v dubnu 2019. Centrum by mělo být hotové v listopadu 2020,“ řekl Josef Šebek, jednatel společnosti AP Plan, která projekt plánuje.

Brněnští radní se ke stavbě staví kladně, stavbu odsouhlasili jen s drobnými úpravami. „Jsme samozřejmě rádi za vytvoření nových bytů. Naší nejdůležitější připomínkou bylo zachování volného průchodu směrem na Planýrku,“ řekl náměstek primátora Martin Ander.

Průchod totiž často využívají místní, kteří chodí na vycházky. Navíc je to oblast, kterou často využívají studenti Mendelovy univerzity.

Jak bude vypadat
∙ Centrum vyroste mezi arboretem Mendelovy univerzity a třídou Generála Píky.
∙ Hotové má být v listopadu 2020.
∙ Jde o dílo architektů Aleše Buriana a Gustava Křivinky.

Budova má mít šest nadzemních podlaží a dvě podzemní. Plán počítá s tím, že pětaosmdesát procent parkovacích míst bude pod zemí, patnáct procent na přilehlých pozemcích kolem centra. Nad stavbou se bude tyčit šestnáctipatrová věž.

Budovu navrhli architekti Aleš Burian a Gustav Křivinka, kteří naplánovali například stavbu AZ Toweru. Objekt pojali jako polouzavřený blok, který je vytvořený dvěma atrii ve tvaru písmene S. V severním křídle budou kanceláře, obchody a restaurace, v jižním pak byty.

S plánem budovy je spokojené také vedení městské části. „Je to ambiciózní projekt, který přinese do Králova Pole nová místa k bydlení. Centrum se stane přínosem také po kulturní stránce,“ podotkla královopolská radní Helena Vařejková.

Copyright 2005-2018 Moderní Brno