Hlavička 4
27.6.2018

Mikrokoberec vylepší části silnic v kraji. Za sedmnáct milionů korun

Autor: Dalibor Krutiš | Zdroj: brnenskydenik.cz

Sedmnáct a půl milionu korun má ještě letos zlepšit jízdní komfort řidičů na vybraných úsecích silnic v Jihomoravském kraji. Kraj je plánuje opravovat technologií takzvaných mikrokoberců. „Položením tenké živičné vrstvy na silnici vyhladí silničáři praskliny a výtluky na asi dvanácti kilometrech silnic druhé a třetí třídy,“ sdělila v pondělí mluvčí kraje Monika Brindzáková.

Mezi vytipovanými silnicemi je i turisty velmi využívaná trasa ze Znojma do Vranova nad Dyjí. „To je jen dobře. Některé úseky silnic jsou opravdu o čepy, takže každou opravu a vylepšení silnice k nám do Vranova samozřejmě vítám,“ řekl jeden z obyvatel městečka Otto Kourek.

Podle místostarosty Vranova nad Dyjí Jana Miklátka zmiňovaný úsek sice není v havarijním stavu, opravy ale vítá. „Už asi čtyři roky jsme měli slíbené, že tu silnici dají do pořádku. Takže jsem rád, že se k tomu nyní přistoupilo,“ konstatoval Miklátek.

Dodal, že před několika lety opravený průtah Vranova dostává velmi zabrat silným provozem nákladních aut. „Místy se to tam už začíná zase drolit,“ uvedl Miklátek.

S mikrokobercem na silnici se ještě letos před podzimem mají setkat řidiči na silnici mezi Hlubokými Mašůvkami a Jevišovicemi na Znojemsku. Tam silničáři položí nový povrch asi na sedmi kilometrech vozovky a také na několika stech metrech přímo v Jevišovicích. „V tomto úseku je nová opěrná zeď a nyní by poškozenou silnici měli dát do pořádku tak, aby měla celá jednotný povrch,“ uzavřel starosta Jevišovic Pavel Málek.

Copyright 2005-2019 Moderní Brno