Hlavička 3
29.8.2018

Lidé z Dornychu nechtějí nové sousedy, podepisují proti nim petici

Autor: Tereza Košťálová | Zdroj: brnenskydenik.cz

Obyvatelé řady městských bytů v Brně se bouří proti novým sousedům, které od září dostanou. Přistěhují se k nim lidé ze zrušené ubytovny v Šámalově ulici, kteří pak strávili nějaký čas v náhradním bydlení od města, konkrétně na Červeném kopci a v Železniční ulici. Starousedlíci proti nim podepisují petici.

Podle Davida Pazdery z petičního výboru jsou mezi těmi, kteří se mají přistěhovat například na Dornych, problémoví lidé. „Podle dostupných informací dříve dlužili na nájmu,“ uvedl.

Protestující lidé dále tvrdí, že je o plánu přistěhovat k nim nové sousedy město neinformovalo. „O tom, že se do domů mají takzvaní nepřizpůsobiví nájemníci stěhovat, jsme se dozvěděli od zedníků. Se zástupci města jsme jednali, vědomě nám ale neříkali pravdu. Přitom už dva měsíce ví, že se tam nastěhují,“ řekl Pazdera.

138podpisů sesbíral petiční výbor proti přestěhování obyvatel z ubytoven.


Pazderova slova potvrzuje i jeden z nájemníků Petr Pospíšil. „Nikdo se mnou o tom nemluvil,“ svěřil se.

Podle Jany Procházkové z organizace poskytující sociální služby IQ Roma servis město stávající nájemníky informovat nemusí. „Jsou to sociální byty, takže rozhodnutí je na zástupcích města. Oni vybírají, kdo se tam nastěhuje,“ uvedla.

Z Červeného kopce se lidé do městských bytů přestěhují čtvrtého září, z Železniční ulice sedmnáctého. „Lidé získají důstojné bydlení. Probíráme to i se současnými nájemníky domů. O žádné petici zatím nevím,“ tvrdí náměstek brněnského primátora Matěj Hollan.
Petici nájemníci plánují předložit na zářijovém zasedání zastupitelstva Brno-střed.

Copyright 2005-2019 Moderní Brno