Hlavička 3
20.3.2019

Když ochráníte dům, ušetříte náklady za energie, slibuje veletrh Amper

Autor: Markéta Lankašová | Zdroj: brno.idnes.cz

Jak se přizpůsobit moderním technologiím a tvořit chytřejší budoucnost, třeba i lepším zabezpečením domácnosti? I to návštěvníkům brněnského výstaviště ode dneška do pátku představí 27. ročník veletrhu Amper.

Ten se zaměřuje na produkty elektrotechniky, automatizace v průmyslu, osvětlení nebo třeba právě zabezpečení.

Lidé tak například zjistí, jak si pohodlněji ochránit dům, jak se jednodušeji a ekologičtěji dostat do práce nebo které aplikace jim usnadní i tak náročné akce, jako je rekonstrukce domu. Na výstavišti si prohlédnou měřiče znečistění ovzduší, elektrokola nebo přístroje na regulaci vytápění domů či kanceláří.

Ve veletržním programu najdou také několik konferencí, třeba ta čtvrteční představí novinky z energetiky.

„Rodinám i podnikům může využití obnovitelných zdrojů energie, baterií, elektromobilů nebo digitálních prvků řízení uspořit náklady za energie. Představíme nejnovější trendy z oblasti moderních řešení v energetice, inspirující příklady dobré praxe pro pohodlné bydlení i zvýšení konkurenceschopnosti firem,“ poznamenala Jana Austová Pikardová ze Svazu moderní energetiky.

Zhruba šest stovek vystavovatelů z 26 zemí světa obsadí tři pavilony brněnského areálu – F s elektronickými součástkami či lasery, P s elektrotechnikou a osvětlením a V s informačními a komunikačními technologiemi nebo napájecími soustavami.

Základní celodenní vstupné vyjde zájemce na 250 korun, po 14. hodině o 50 korun levněji. Návštěvníci mohou ušetřit s permanentkou za 400 korun, za dvoudenní vstupenku pak dají 350 korun.

Copyright 2005-2020 Moderní Brno