Hlavička 4
6.10.2018

Hotel Avion se po letech otevírá veřejnosti, zatím jen na přehlídku

Autor: Vojtěch Labuda | Zdroj: brno.idnes.cz

Kabely trčící ze zdi, oprýskaná schodiště. A vedle nich moderní designové kousky v podobě křesel, židlí, prstenů nebo lamp. Kontrastní podívanou nabízí útroby slavného brněnského hotelu Avion, který se v těchto dnech po osmi letech otevírá veřejnosti.

Do neděle se v hotelu v samotném srdci města koná festival Brno DesignDays, jehož součástí jsou i přednášky a dílny.

„V prvním patře jsme instalovali expozici výlohy obchodu a ve druhém máme kavárnu, přehlídkové molo a design výstavu,“ sdělila organizátorka festivalu Martina Steinerová.

Rekonstrukce nejužšího hotelu ve střední Evropě stále není dokončená, návštěvníci se tak dostanou pouze do jeho poloviny. „Uvidí zajímavé věci, prozatím jim však můžeme ukázat pouze část hotelu. Festivalu jsme zpřístupnili přízemí a dvě patra,“ upřesnil majitel hotelu Avion Stanislav Berousek.

Po ukončení designových dnů se funkcionalistická památka od architekta Bohuslava Fuchseopět veřejnosti uzavře. Definitivně by ji chtěl Berousek uvést do provozupříští rok.

Pořadatelé museli přidat další vstupenky

S omezeným prostorem v Avionu si organizátoři Brno Design Days vystačí. Aby uspokojili velký zájem návštěvníků, spustili ještě tento týden doprodej jednorázových vstupenek. Platí pouze pro vstup do budovy a nevztahují se na přednášky a dílny.

Na Brno Design Days se představí osobnosti z Brna, České republiky i zahraničí. Pozvání přijali designérka Margherita Carrarová z módního domuChristian Dior, duo Jakub Pollág a Václav Mlynář z produktového studia deFORM nebo typograf David Březina.„Zájem se nám oproti loňsku opravdu zvedl, vstupenky jsme měli vyprodané už delší dobu, proto jsme se rozhodli uvolnit ještě další lísky. Očekáváme zhruba dva tisíce návštěvníků,“ dodala Steinerová.

Loňský ročník Brno Design Days měl ústřední téma neviditelný design a snažil se ho představit jako užitečný nástroj. Podobně jako letos se také uskutečnil v zatím nepřístupné budově – v pasáži paláce Jalta, který po letech sporů a chátrání začal opravovat soukromý investor.

Copyright 2005-2019 Moderní Brno