Hlavička 2
5.4.2018

Děti musí ve škole udržovat rovnováhu. Na podložkách

Autor: Pavla Hloušková | Zdroj: brno.idnes.cz

Zdravá záda, posílení vnitřních svalů a lepší soustředění dětem ze základní školy v Mokré-Horákově na Brněnsku zůstanou i nadále. Pomůže jim k tomu čtyři sta speciálních dynamicko-směrových podložek, které dříve ve škole testovali.

Pomůcky škola získala od společnosti Dvectis, jejíž výzkum v loňském roce prokázal, že podložky zlepšují zdraví žáků. „Dostali jsme je prvního března. Díky tomu, že jsme byli součástí výzkumu, poskytla nám firma podložky zdarma,“ popsal ředitel školy Tomáš Pětivlas.

Děti ve škole využívají dva typy podložek. „Jiné jsou pro malé děti v první a druhé třídě a jiné pro zbytek žáků, kteří mají podložky pro dospělé. Když je používají, musí neustále udržovat rovnováhu, nesedí jako na židli. Pracují tak vnitřní svaly těla,“ dodal.

Pozitivní vliv používání speciálních pomůcek potvrdili při výzkumu i lékaři. „Dynamicko-směrová podložka je vyrobená z několika vrstev různých druhů tkanin. Posiluje jak svaly páteře, tak i pozornost dětí. V budoucnu tak žáci nemusí mít problémy se zády.“ uvedl starosta obce Aleš Ryšánek.

Výzkumu se loni zúčastnilo celkem 159 dětí. Společnost Dvectis předala škole podložky celkem za čtyři sta tisíc korun.

Copyright 2005-2019 Moderní Brno