Hlavička 2
12.2.2019

Děti hlídají náhradní babičky. Na "adoptivní prarodiče" čekají v pořadníku

Autor: Eliška Koukalová | Zdroj: brnensky.denik.cz

Svěřit děti na víkend babičce je pro mnoho rodičů běžnou situací. Pro rodiny, ve kterých babička není, skýtá naději služba Trojlístek propojující generace. Na náhradní babičky si rodiny ale musí počkat.

Žen, které ve volném čase pomáhají s péčí o děti jiným rodinám, je stále málo. „Pořád zapisujeme čekatele do pořadníku. Hlásí se více rodin, kterým babičky nemůžeme nabídnout. Zavádíme také novou databázi, od které si slibujeme rychlejší a snazší propojení adeptek s rodinami,“ uvedla vedoucí služby Trojlístek v Centru pro rodinu a sociální péči.

Babičky se snaží hledat například pomocí letáků. S nacházením vhodných adeptek pomáhají také různě organizace, se kterými spolupracují. „Pomáhají nám organizace Spokojený senior nebo Ženy 50,“ dodala Krotká.

Pro zájemkyně je důležité také souznění s rodiči, kteří jim dítě svěřují. „Berou na sebe velkou zodpovědnost za dítě jiné rodiny a jejich představy o výchově se mnohdy mohou lišit. Pokud jsou ale ženy samy a s rodiči dítěte si rozumí, je to naplňující pro obě strany,“ popsala Jana Jarušková ze sdružení Ženy 50.

Copyright 2005-2019 Moderní Brno