Hlavička 2
2.10.2018

Číňané bojují pozemky v Pasohlávkách, chtějí investovat do nových lázní

Autor: Klára Vašíčková | Zdroj: brnensky.denik.cz

Výstavba lázeňského komplexu pro dva tisíce lidí v Pasohlávkách u přehradních nádrží Nové Mlýny získává konkrétnější obrysy.

O pozemky má zájem jako jediná společnost RiseSun Healthcare & Tourism. Přihlásila se do výběrového řízení na odkoupení pozemků od společnosti Thermal Pasohlávky a.s. Čínská firma zároveň prokázala svou ekonomickou stabilitu.

"Věřím, že tento krok znamená reálné uskutečnění projektu. Jsme připraveni co nejdříve začít,“ uvedl ředitel společnosti Jie Xu. Do projektu chtějí investovat až dvě miliardy korun.

Hodnotící komise vyhodnotila, že společnost splnila všechny požadavky. „Složila také jistinu ve výši deseti milionů korun na účet Thermalu Pasohlávky a.s. Vyhodnotili jsme ji jako nejlepší. Nabídková cena na odkup pozemků je téměř 400 milionů korun bez daně z přidané hodnoty,“ řekl jednatel společnosti Thermal Pasohlávky Martin Itterheim.

Náměstkyně hejtmana pro majetek a investice Taťána Malá věří, že jde o významný posun. „Do podpisu kupní smlouvy musíme ještě vyřídit věcná břemena, schválení kupní smlouvy obou akcionářů, tedy Jihomoravského kraje a obce Pasohlávky a následně i dozorčí radou a valnou hromadou Thermalu Pasohlávky,“ doplnila náměstkyně.

Copyright 2005-2019 Moderní Brno