Hlavička 2
12.4.2018

Chceme kvalitní vzdělání, ne courák zdarma, protestovali lidé proti Babišovi

Autor: Eliška Koukalová

 Už mě neBabiš, Agente Bureši, vrať se na Slovensko. Chci kvalitní vzdělání, ne courák zadarmo, hlásaly v pondělí od šesté hodiny transparenty na brněnském náměstí Svobody. Lidé tam demonstrovali proti premiérovi v demisi Andreji Babišovi a dalšímu zneužívání moci. Podle odhadu organizátorů se na náměstí sešly skoro čtyři tisíce lidí.

„Myslím si, že zde může být opravdu zhruba čtyři tisíce lidí, další nás sledují v přímém přenosu. Nálada je tady pozitivní, líbí se mi i projevy řečníků. Plánujeme podobně vyjadřovat náš názor i v budoucnu, pokud se nic nezmění,” řekla k demonstraci přímo na místě jedna z organizátorek Sára Dvořáková.

Příchozí si vyslechli například řeč ředitele Divadla Bolka Polívky Ondřeje Chalupského nebo europoslance Tomáše Zdechovského. Podle příchozích je důležité vidět, že takový názor nemají sami. „Nejvíc mi vadí jednání Andreje Babiše. Vadí mi také povolební situace, nesnaží se komunikovat ani budovat stát. Chová se ke státu jako k vlastní firmě než ke státu. Cítím se dobře, že jsme tu všichni pospolu a můžeme něco změnit,” sdělil jeden z demonstrujících Jan Dvořák.

Organizátoři očekávali při brněnské části demonstrace s názvem Ne Babišovi v dalším zneužívání moci účast zhruba patnácti set lidí. Protestující podepisovali na místě také petice, jedna z nich nesla název Milion chvilek pro demokracii. Zdůraznili, že respektují výsledky demokratických voleb, nesouhlasí hlavně s činy Andreje Babiše.Copyright 2005-2019 Moderní Brno