Hlavička 2
13.11.2017

Budoucím ředitelům pomohou semináře. Poradí, jak vést dobře školu i mateřinku

Autor: Růžena Machálková | Zdroj: brnenskydenik.cz

V příštím roce skončí funkční období více než stovce ředitelů základních i mateřských škol. Jejich kvalitní nástupce si chtějí vychovat brněnští radní. Pro pedagogy, kteří se plánují ucházet o vedoucí posty, připravili speciální semináře.

Prvních kurzů se v říjnu zúčastnilo sedmadvacet lidí. Další magistrát chystá na začátek příštího roku. „Seminář je určený všem, kteří zvažují možnost pracovat na pozici vedoucího pracovníka ve školství. Chceme je motivovat je k tomu, aby se účastnili výběrových řízení, a pomoci jim se znalostmi spojenými s činností školy,“ řekl náměstek primátora Petr Hladík.

V teoretické části kurzu se zájemci seznámí s právními předpisy nebo s provozem školy. Praktická část zahrnuje třeba komunikaci s rodiči.

Ne všichni pedagogové ovšem o seminářích vědí. „Ještě jsem o nich neslyšela. Kvůli množství papírování bych zatím ředitelku dělat nechtěla. Myslím ale, že mohou podobné semináře pomoci učitelům, kteří o této práci uvažují. Například v tom, aby byli na budoucí funkci připravení,“ uvedla učitelka mateřské školy Jana Kovaříková.

Copyright 2005-2018 Moderní Brno