Hlavička 3
15.3.2019

Brněnský odbor dopravy má po roce a půl zase šéfa, vybrali ho napotřetí

Autor: Marek Osouch, Milada Prokopová | Zdroj: brno.idnes.cz

Až na třetí pokus dokázala konkurzní komise vybrat nového vedoucího odboru dopravy brněnského magistrátu. Jeho post byl neobsazený od odvolání Vladimíra Bielka na podzim 2017.

Vedením odboru dopravy byl od té doby pověřený Pavel Pospíšek. Až minulý týden se komise shodla na konkrétním člověku a ve středu brněnští radní schválili jeho jmenování.

„Novým vedoucím odboru dopravy se stal pan Martin Račanský, který nastoupí do své funkce 18. března,“ uvedl první náměstek brněnské primátorky Petr Hladík(KDU-ČSL).

Račanský, který vystudoval dopravní inženýrství na brněnském Vysokém učení technickém, dosud působil v soukromé sféře.

„Je to zkušený odborník, který pracoval v různých stavebních společnostech zaměřujících se na dopravní stavby,“ sdělil náměstek.

Poslední dva roky byl Račanský výrobním manažerem ve firmě Silnice Group, která má obrat přes miliardu korun.

Nového vedoucího bude mít i územní plánování

Na svoji funkci naopak rezignoval vedoucí odboru územního plánování a rozvoje Dušan Novotník. Podle Hladíka by chtělo vedení města do dvou měsíců vybrat nového člověka. Důvody, proč vedoucí rezignoval, náměstek neuvedl, ale vyjádřil naději, že nový šéf bude pracovat intenzivněji.

„Vedle nutnosti rychlejší přípravy nového územního plánu jde také o vydávání závazných stanovisek, což dnes trvá šest až osm měsíců a to je z našeho pohledu nepřípustné,“ doplnil Hladík.

Právě kvůli tomu se na Novotníkův odbor kritika sypala už dlouhodobě a ze všech stran, zejména ze strany investorů. Ti totiž na stanovisko, bez kterého se s projektem nehnuli z místa, čekali dlouhé měsíce.

Odbor měl dlouhodobě podstav a nedařilo se ani nabírat nové lidi.

Vedení města se proto rozhodlo oslovit i stejné odbory v městských částech, které by s vyřizováním agendy pomohly.

Copyright 2005-2020 Moderní Brno