Hlavička 4
26.6.2018

Brněnský Dornych čekají další opravy. Ulici o prázdninách úplně uzavřou

Autor: Zuzana Brandová | Zdroj: brno.idnes.cz

Se začátkem letních prázdnin přijdou další dopravní změny v okolí ulice Dornych. Jedna z klíčových dopravních tepen v centru Brna bude zcela neprůjezdná. Dělníci totiž začnou pracovat i v její severní části u tramvajové točny, která se tím pádem ruší.

Hlavním přestupním uzlem mezi tramvajemi a náhradními autobusy se tak pro cestující tentokrát stane hlavní nádraží. Změny se od soboty dotknou především těch, kteří využijí linku číslo 12.

„Dosud zajížděla až na Zvonařku, nyní skončí už na hlavním nádraží. Zde se změní na jinou linku, která bude pokračovat směrem na Cejl. Autobusy, které dvanáctku už dnes nahrazují z Komárova, prodloužíme na hlavní nádraží. Bude to tam trochu komplikovanější, ale využijeme stávající zastávky, které máme,“ přiblížil provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl.

Do Komárova pojedou dál autobusy číslo 40, 48, 50 a 63. Stávající autobus x12 nově nahradí 61. Všech pět linek bude odjíždět z tramvajové zastávky linky 12 stejně, jak jsou cestující zvyklí v noci u rozjezdů.

Od středy do pátku budou pracovníci dopravního podniku v Úzké rozdávat informační letáky. Se začátkem výluky se pak informátoři přesunou k hlavnímu nádraží.

Se změnami musejí počítat i řidiči

Dělníci se pustí do druhé etapy v pondělí 2. července. „Práce na Dornychu postupují podle harmonogramu,“ uvedl investiční náměstek primátora Richard Mrázek (ANO).

Další práce s sebou nesou i nová omezení pro motoristy. Průjezd křižovatkou s ulicí Zvonařka bude zúžený na jeden pruh v každém směru. Kvůli zavřenému Dornychu tady řidičiproto nebudou moci odbočit. Plotní ulice zůstane stále průjezdná jedním pruhem v každém směru.

Objízdné trasy zůstávají nadále stejné. Od 9. července až do října se ale bude pracovat také v přilehlé části Hladíkovy ulice. Řidiči tady proto musejí počítat s omezením na jeden pruh v každém směru.

Cílem projektu Tramvaj Plotní za 1,2 miliardy korun je rozdělit dopravu u nákupního centra Vaňkovka. Auta zůstanou na Dornychu a tramvaje se přesunou do Plotní, což má zrychlit a zlepšit průjezdnost úseku s častými kolonami.

Copyright 2005-2019 Moderní Brno